Sjajni Kavaj – Klipersi stigli Lejkerse, Aleksej 1/8 iz igre

NBA 25. jan. 20210:26
Aleksej Pokuševski, Oklahoma, Los Anđeles Klipers
Katelyn Mulcahy/Getty Images

Košarkaši Los Anđeles Klipersa ostvarili su sedmu uzastopnu pobedu pošto su u Stejpls Centru bili bolji od Oklahome Siti Tander rezultatom 108:100.

Ekipa iz ‘grada anđela’ na prvoj poziciji Zapadne konferencije izjednačila se sa lokalnim rivalom LA Lejkersima sa učinkom 13-4, dok je Oklahoma u poslednjih šest utakmica zabeležila samo jedan trijumf i sa skorom 6-9 zauzima 11. mesto.

Povezane vesti

Klipersi su meč prelomili još u prvoj četvrtini koju su dobili sa 36:19. Tanderi su u nekoliko navrata uspeli da se vrate do minus pet, međutim, kad god je bilo potrebno Kavaj Lenard i društvo su odbijali nalete gostiju.

Lenard je bio najefikasniji sa 34 poena (14/24 iz igre), uz 9 skokova i 8 asistencija, Serž Ibaka je postigao 17, Redži Džekson 14, Pol Džordž 11 (4/13 iz igre), a hrvatski centar Ivica Zubac 10 (5/6 za dva), uz 11 skokova, asistenciju i 2 blokade za 24 minuta.

U poraženoj ekipi Šej Gildžris Aleksander je zabeležio 23 poena, 6 skokova i 7 asistencija, Džordž Hil je dodao 22, a srpski ruki Aleksej Pokuševski je za 17 minuta postigao 2 poena (1/8 iz igre, 0/3 za tri), 4 skoka, ukradenu loptu i blokadu.