Slavlje Minesote za žive plej-of nade

NBA 13. feb 202223:49 0 komentara
Karl-Anthony Towns
Hannah Foslien/Getty Images

Minesota Timbervulvsi nastavljaju borbu za plej-of, pošto su u gostima savladali Indijana Pejserse 129:120.

Svaka pobeda sada je bitna, a Timbervulvsi uspeli su da dođu do trijumfa proitv ekipe koja je zrela za rekonstrukciju. Meč je obilovao oscilacijama.

Prvu četvrtinu dobila je Indijana 37:33, ali u drugoj gosti sjajni u napadu. Postigli su 41 poen, dobili taj kvartal 41:25 i otišli na poluvreme sa +12.

Ipak, već u trećoj četvrtini stvar se preokreće. Indijana je dobila četvrtinu 36:28 i pred poslednjih 12 minuta ušli samo sa -4. Ipak, nisu uspeli da naprave potpuni preokret pa je ceo plen ipak završio u rukama gostiju.

Kod pobednika Entoni Edvards zabeležio je 37 poena, Rasel 23, a Karl-Entoni Tauns imao je dabl dabl od 15 poena i 13 skokova. Na drugoj strani Briset takođe dabl dabl sa 22 poena i 13 skokova, kao i Holibarton sa 22 poena i 16 asistencija.