Šou Marjanovića i Dončića, Bjelica slavio protiv Pokuševskog

NBA 27. okt 20218:10 > 10:45 5 komentara
Ron Jenkins, Getty Images

Dalas Maveriksi savladali su Hjuston Rokitse 116:106 uz fantastične partije Luke Dončića i Bobana Marjanovića. Golden Stejt Voriorsi novim preokretom savladali Oklahoma Siti Tandere 106:98.

Dalas Maveriksi su ostvarili drugu uzastopnu pobedu pošto su savladali Hjuston Rokitse 116:106.

Bio je to prvi meč koji je Džejson Kid vodio na domaćem terenu, zbog čega je svih 15 igrača dobilo priliku. Među njima se našao i Boban Marjanović, koji je odigrao prvu utakmicu u sezoni – srpski centar je meč završio sa 11 poena.

„Boban je bio odličan. Promenio je situaciju na terenu u našu korist“, rekao je Kid.

„Neću često moći da igram sa svih 15 momaka. Ali ovo je bila lepa prilika. Svi su se borili za pobedu i ostvarili su je“.

Luka Dončić bio je najbolji u dresu Maveriksa sa 26 poena (10-25 iz igre, 1-6 za tri), 14 skokova i 7 asistencija. Boban Marjanović je za devet minuta upisao 11 poena (5-5 iz igre) i 4 skoka.

Na drugoj strani Erik Gordon je ubacio 22 poena (7-11 iz igre, 3-5 za tri), Kristijan Vud je imao 16 poena (6-16 iz igre) i 17 skokova.

Dalas ima skor od dve pobede i poraza. Hjustonu je ovo bila četvrta utakmica i treći poraz.

Sofascore

Golden Stejt je zabeležio četvrtu pobedu u sezoni pošto je u gostima savladao Oklahoma Siti Tandere 106:98.

Bila je Oklahoma mnogo bolji tim u prve dve četvrtine, pa je na poluvremenu vodila sa 59:48. Ipak, situacija se u nastavku značajno promenila. Počeli su da pogađaju Voriorsi, pa su krajem treće deonice došli do preokreta (81:76). U poslednjih 12 minuta je Golden Stejt potpuno kontrolisao situaciju i na kraju je došao do novog trijumfa.

Ekipa Stiva Kera postala je tek druga u istoriji NBA koja je zabeležila četiri pobede na startu sezone, pošto je u sva četiri meča zaostajala na poluvremenu. Isto su učinili još Klipersi u sezoni 1985/86.

U pobedničkom timu najbolji je bio Stef Kari sa 23 poena (6-14 iz igre, 4-9 za tri), Endrju Vigins je ubacio 21 (9-17 iz igre, 0-5 za tri). Nemanja Bjelica je na terenu proveo sedam i po minuta i za to vreme je zabeležio 2 poena i 2 skoka.

Na drugoj strani Šaj Aleksander je imao 30 poena (11-19 iz igre), Džeremaja Robinson je dodao 12 (5-8 iz igre). Aleksej Pokuševski je za 18 i po minuta na terenu upisao 9 poena (3-7 iz igre), uz 4 skoka.

Golden Stejt zna samo za pobede u prva četiri meča. Oklahoma je doživela četvrti poraz.