Stiv Neš nema dilemu: Jokić je očigledno MVP!

Košarka 9. maj 202112:26 > 12:28 0 komentara
Steve Nash
REUTERS / Troy Babbitt-USA TODAY Sports

U noći između subote i nedelje Bruklin Netsi su slavili protiv povredama izmučenih Denver Nagetsa, a posle utakmice trener njujorške ekipe Stiv Neš poručio je da nema dilemu oko toga ko bi trebalo da dobije nagradu za najkorisnijeg igrača NBA u tekućoj sezoni – to je centar tima iz Kolorada Nikola Jokić.

Netsi su slavili rezultatom 125:119 posle velikog preokreta u drugom poluvremenu, iako su u jednom trenutku imali zaostatak od 21 poena.

NBA:

Jasno je da je Nikola Jokić MVP ove sezone. On na visokom nivou iz večeri u veče. S kim god da igraju, Jokić čini svoje saigrače boljima. Izgubili su Džamala Mareja zbog povrede, ali zbog Jokića se to nije ni osetilo. To samo pokazuje koliko je dobar. On voli da dodaje i to je zarazno. Ne samo da ima odlične asistencije već uvek zna kako da pročita odbranu. On ima ’hokejaške’ asistencije gde on odlično doda, a posle taj igrač uposli trećeg čoveka za poen. On omogućava stil igre time što voli da razigrava“, izjavio je Stiv Neš.

Jokić je duel završio sa 29 poena (10/21 iz igre, 0/5 za tri, 9/9 penali), 7 skokova, 6 asistencija i 5 izgubljenih lopti za 37 minuta na parketu.

Argument zbog kojeg mislim da je Jokić zaslužio MVP nagradu je to što je tim ostao na visokom nivou kada se povredio Marej, drugi najbolji igrač ekipe. Ima svoj uticaj na svaki aspekt igre – napad i odbranu. Ponaša se kao vođa tima, zaslužan je za košarkašku kulturu u denveru i oni uspevaju da prođu kroz teške periode upravo zbog njegove spsosobnosti da učini da svi igraju bolje“, rekao je trener Netsa i svojevremeno dvostruki MVP lige.

Netsi su pobedom nad Nagetsima prekinuli niz od četiri poraza i sada su drugi na tabeli Zapadne konferencije sa skorom 44-24.