Tauns nije bio na nivou, ali Minesota je izborila plej-of

NBA 13. apr 20228:28 > 8:47 1 komentar
Entoni Edvards
AP Photo/Andy Clayton-King via Guliver

Košarkaši Minesota Timbervulvsa nastupiće u prvoj rundi plej-ofa Zapadne konferencije NBA, a protivnik će im biti „hit sezone“ – Memfis Grizlisi. Tim Krisa Finča je na domaćem parketu u Mineapolisu rezultatom 109:104 pobedio Los Anđeles Kliperse, koji će imati još jednu priliku da se domognu doigravanja.

Klipersi će za protivnika imati pobednika utakmice Nju Orleans Pelikans – San Antonio Spars, a tim koji dođe do plej-ofa igraće protiv vicešampiona Finiks Sansa, koji su posle 82 utakmice ostvarili najbolji skor u čitavoj NBA.

NBA plej-in:

Vodili su gosti iz Kalifornije tokom većeg dela prvog poluvremena u „Target centru“, Minesota se vratila u trećoj četvrtini, ali je u finišu tog perioda ekipa Klipersa opet napravila prednost – imala je čak i +9. Ipak, onda je usledila odlična poslenja deonica Timbervulvsa i preokret za koji su zaslužni pre svih Edvards i Rasel.

Pogađali su bekovi domaćih iz teških pozicija i tako napravili preokret, a potom su preciznim izvođenjem slobodnih bacanja izbegli dramu u poslednjim sekundama utakmice za veliku pobedu Minesote.

Najefikasniji kod pobednika bio je 20-godišnji sofmor Entoni Edvards – on je za 37 minuta na parketu ubacio 30 poena (10/21 iz igre) i imao 5 skokova. Dianđelo Rasel ubacio je 29 poena (10/18 iz igre), uz 5 skokova i 6 asistencija. Malik Bizli ubacio je 12 poena.

Nije svoje veče imao najbolji igrač Timbervulvsa Karl-Entoni Tauns – on se mučio sa ličnim greškama, odigrao je svega 24 minuta, a tim zbog šest penala nije mogao da računa na njega u finišu.

U timu Tajrona Lua najbolji je bio Pol Džordž sa 34 poena (10/24 iz igre), 7 skokova i 5 asistencija. Ipak, ije imao veliku podršku saigrača – Redži Džekson ubacio je 17, Norman Pauel 16, a Markus Moris 12 poena. Hrvatski centar Ivica Zubac odigrao je 31 minut, ubacio 7 poena (2/2 iz igre, 3/4 penali) i imao 9 skokova.

Serija Memfis – Minesota, u kojoj će Vulvsi pokušati da režiraju veliko iznenađenje, startuje u subotu 16. aprila od 21.30 po srednjoevropskom vremenu.

Preostali parovi prve runde NBA plej-ofa na Zapadu su Golden Stejt Voriors – Denver Nagets i Dalas Meveriks – Juta Džez.