To je već dobri, stari MVP! Jokić samleo Lebrona i drugove

NBA 27. okt 20227:27 4 komentara
Entoni Dejvis, Nikola Jokić
Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports via Guliver

Posle nekarakterističnog „tripl-singla“ u prethodnom duelu sa Portlandom, srpski centar Nikola Jokić ponovo je podsetio zašto je dvostruki uzastopni usvajač MVP nagrade. Denver Nagetsi su na domaćem terenu pobedili u ovoj sezoni nemoćne Los Anđeles Lejkerse rezultatom 110:99, a Jokiću je u njemu svojstvenom maniru, ponovo nedostajala jedna asistencija za tripl-dabl.

Bila je ovo treća pobeda Denvera u sezoni, a dosad su upisali i dva poraza, a Lejkersi su na poražavajućih 0-4.

NBA:

Posle izjednačenog prvog kvartala tim iz Kolorada je u drugom periodu stigao do dvocifrenog vođstva, ali Lejkersi uspevaju da izjednače do poluvremena. Međutim, nova serija Majkla Melouna u trećoj četvrtini, kada je na terenu bila najjača petorka, ponovo donosi vođstvo Denveru. Bilo je i 83:65 i tu je duel praktično bio gotov, iako je tim Darvina Hema početkom poslednje deonice stigao do zaostatka od sedam poena.

Jokić je utakmicu završio sa 31 poenom (12/17 iz igre, 7/7 slobodna bacanja), 13 skokova, 9 asistencija, 4 ukradene i 3 izgubljene lopte za manje od 35 minuta na parketu. Jokić na početku sezone poručuje NBA javnosti da će i u ovoj sezoni biti najozbiljniji kandidat za trofej Morisa Podolofa – na startu sezone prosečno beleži 22 poena, 11 skokova i 9 asistencija uz 66% šuta iz igre.

Somborca su u dresu Denvera pratili Brus Braun sa 18 poena (7/12 iz igre), Kentejvijus Kaldvel-Poup i Džamal Marej sa po 13 i veteran Džef Grin sa 10 poena.

Kod Lejkersa, za koje nije igrao Rasel Vestbruk, najbolje je odigrao Entoni Dejvis – postigao je 22 poena (11/19 iz igre), uz 14 skokova i 5 asistencija. Lebron Džejms je zabeležio 19 poena (8/21 iz igre), 7 skokova i 9 asistencija, a 15 poena dodao je Loni Voker.

U ostalim utakmicama koje su se u NBA igrale u noći između srede i četvrtka zabeleženi su sledeći rezultati:

Klivlend Kavalirs – Orlando Medžik 103:92;

Detroit Pistons – Atlanta Hoks 113:118;

Milvoki Baks – Bruklin Nets 110:109;

Njujork Niks – Šarlot Hornets 134:131 (posle produžetka);

Toronto Reptors – Filadelfija Seventisiksers 119:109;

Čikago Buls – Indijana Pejsers 124:109;

Minesota Timbervulvs – San Antonio Spars 134:122;

Juta Džez – Hjuston Rokits 109:101;

Portland Trejl Blejzers – Majami Hit 98:119.