NBA 4. apr 20228:29 > 8:32 0 komentara
Aleksej Pokuševski
Photo by Wesley Hitt/Getty Images

Osam mečeva odigrano je u NBA ligi u noći između nedelje i ponedeljka. Odlične partije su za svoje timove odigrali Aleksej Pokuševski i Nemanja Bjelica.

U prvom duelu noći, Filadelfija je slavila na gostovanju Klivlendu i pobedu upisala rezultatom 112:108.

Gosti su nakon prilično izjednačenog prvog poluvremena meč praktično prelomili u trećoj četvrtini i ako se i u poslednjih 12 minuta rezultat lomio. Filadelfija je sredinom poslednje deonice preuzela vođstvo i čuvala ga do kraja.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Džoel Embid sa 44 poena i 17 skokova, Harden je pratio sa 21 poenom i po deset skokova i asistencija za tripl-dabl, a Haris i Maksi dodali su po 11 poena.

U Klivlendu je najbolji bio Garland sa 23 poena, po 18 su ubacili Levert i Stivens, a Markanen je postigao 16. Kevin Lav stao je na 12.

Filadelfija je sa skorom 48-30 četvrta na Istoku, Klivlend je u istoj konferenciji sedmi sa 43-36.

Njujork Niksi su bili ubedljivi na gostovanju Orlandu i pobedu su slavili rezultatom 118:88.

Nikse je predvodio Baret sa 27 poena, Kvikli je dao 20 poena i imao po deset uhvaćenih lopti i dodavanja za tripl-dabl učinak, Topin je pratio sa 20 poena i osam skokova, a poen manje ubacio je Bruks. Robinson je imao 12 poena uz deset skokova.

Sa druge strane se istkao Vagner sa 18 poena i devet skokova, Bamba je imao 13 poena i 12 skokova, a Brazeikis je postigao 13 poena, po 11 su dodali Fulc i Ros.

Nikis na 11. mestu Istoka imaju skor 35-44, Orlando je poslednjeplasirani tim konferencije sa 20 pobeda i čak 59 poraza.

Minesota je kao gost savladala Hjuston 139:132 u pravom šutersokom obračunu u kome je nakon prve deonice i ubačena 42 poena imala +10. U poslednjih 12 minuta gosti su uneli 24 poena prednosti, da bi Hjuston sa 40 postignutih poena u ovom periodu uspeo ipak samo da ublaži poraz.

Edvards je predvodio Minesotu sa 33 poena, Tauns je na 28 poena dodao i 11 skkkova, Rasel je imao 22 poena i devet asistencija.

Grin je bio najefikasniji u Hjustonu sa 31 poenom, jedan poen manje dodao je Kristofer, a Porter je stao na 21 poenu i uz to imao šest skokova i osam asistencija. Šengun je imao 14 poena i 15 skokova.

Minesota je sedma na Zapadu sa skorom 45-34, Hjuston je poslednji u istoj konferenciji sa 20-59.

Oklahoma je na svom terenu bila ubedljiva protiv Finiksa – 117:96 uz tripl-dabl Alekseja Pokuševskog.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Sar sa 24 poena, a Pokuševksi je uz 17 poena dodao 10 skokova i 12 asistencija za skoro 36 minuta na parketu. Vigins je dodao 17 poena, Robinson tri manje.

Bridžis je bio najefikasniji među Sansima sa 18 poena, 14 je dao Džonson, a 11 Pol uz devet asistencija.

Oklahoma je pretposlednji tim Zapada sa skorom 23-55 dok Finiks na čelu iste konferencije ima skor 62-16.

San Antonio je kao domaćin savladao Portland 113:92 i na desetom mestu Zapada ima skor 33-45 dok je Portland 13. sa 27-51. Majami je slavio u gostima Torontu 114:109 za četvrtu vezanu pobedu i skor 51-28 na prvom mestu Istoka. Toronto je sa skorom 45-33 peti u istoj konferenciji.

Golden stejt Voriorsi su pobedu upisali na gostovanju Sakramentu rezultatom 109:90 i ubedljivom igrom od samog početka i dabl-dabl Nemanje Bjelice.

Voriorse su predvodili Vigins sa 25 i Pul sa 22 poena, a Nemanja Bjelica postigao je 19 poena uz 12 skokova, a imao je i šest asistebcija. Sve to za pola sata igre.

U Sakramentu je najbolji bio Barns sa 18 poena i 10 skokova, a Džons je dodao 17 poena.

Voriorski na trećem mestu Zapada imaju skor 50-29, Sakramento je sa 29-50 12. u istoj konferenciji.

U poslednjem duelu noći Los Anđeles Klipersi su na svom parketu bili bolji od Nju Orleansa 119:100 predvođeni Morisom koji je ubacio 22 poena i Ivicom Zupcem koji je na 16 poena dodao i 14 skokova i jedno dodavanje za 25 minuta igre.

Klipersi sa skorom 39-40 zauzimaju osmo mesto Zapada, Nju Orleans je sa 34-44 deveti u istoj konferenciji.