Ubedljiva Atlanta, Bogdan 9+4+1

NBA 26. mar 20230:19 0 komentara
Bogdan Bogdanović
REUTERS/Brett Davis-USA TODAY Sports

Košarkaši Atlante nastavljaju pohod ka plej-ofu ili makar plej-inu, pošto su zabeležili pobedu protiv konferencijskog rivala Indijane 143:130.

Veoma važna pobeda za Jastrebove. Nalaze se trenutno u zoni plej-ina, a imaju četiri pobede manje od Majamija koji drži poslednje mesto koje direktno vodi u plej-of, tako da postoji nada. Sa druge strane Pejsersi ovim porazom gube korak za ekipama koje su u plej-inu.

Napadi su bili veoma raspoloženi, a u prve dve četvrtine vodila se ravnopravna borba. Indijana je vodila gotovo čitavu prvu deonicu. Atlanta je u finišu preokrenula i povela u drugoj 53:47. Usledila je serija gostiju 12-4 za preokret i vođstvo su gosti držali do poluvremena na koje su otišli uz minimalnu prednost – 74:72.

Ipak, u nastavku drugačija priča. Atlanta mnogo bolja u odbrani i počinje da lomi meč u svoju korist. Početkom četvrte četvrtine dolazi prvi put do dvocifrenog plusa (110:100) i od tada razlika praktično nije silazila na ispod 10 poena.

Kod pobednika prednjačili su Kolins sa 21 poenom , Marej sa 20 poena i 12 asistencija i Kapela sa po 17 poena i skokova. Bogdan Bogdanović imao je „tihu“ partiju sa devet poena (šut iz igre 4/8, 1/2 za tri poena), četiri skoka i asistencijom. Na drugoj strani Nvora je briljirao sa 33 poena i sedam skokova, dok je Holibarton imao dabl dabl od 19 poena i 13 asistencija.