Vizardsi se uozbiljili, pali i Lejkersi, važna pobeda Dalasa

NBA 23. feb. 20218:35 > 8:40
Bredli Bil
Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

Vašington Vizardsi su savladali Los Anđeles Lejkerse u noći između ponedeljka i utorka u NBA ligi rezultatom 127:124 i to posle produžetka. Pobede su ostvarili i Čikago, Juta, Majami, Dalas i Finiks.

Vizardsi, koji su imali veoma loš start sezone, su u Los Anđelesu stigli do petog vezanog trijumfa. Gubili su Vizardsi čak 17 poena razlike u drugom poluvremenu ali su uspeli da se oporave i vrate u utakmicu. Lebron Džejms je u samoj završnici promašiojedno slobodno bacanje i Vizardsi su tako iskoristili priliku i obezbedili produžetak.

U dodatnih pet minuta su jedine poene za Vizardse postizali i najbolji igrači ekipe Bredli Bil i Rasel Vestbruk i to po šest poena, a posle pogotka Vestbruka za 127:124, Džejms i Kajl Kuzma su imali šuteve za izjednačenje ali nisu pogodili.

Bil je imao 33 poena u ovoj utakmici, dok je Rasel Vestbruk ubacio jedan manje uz 14 skokova i devet asistencija. On je opet imao probleme sa linije za slobodna bacanja jer je imao realizaciju 6/12. Deni Avdija je meč završio sa osam poena, a isto toliko je ubacio i Davis Bertans. Lebron Džejms je imao 31 poen i 13 asistencija, ali i šut za tri 2/10.

Dalas je slavio u važnom duelu protiv Memfisa 102:92. Bio je to duel prve dve ekipe ispod crte na Zapadu, a slavio je tim Mevsa koji je vodio čitav meč. Tek je u poslednjoj četvrtni Memfis izborio podnošljiviji poraz. Dalas je predvodio Tim Hardavej koji je ubacio 29 poena, dok je Luka Dončić imao 21. Dža Morant je kod Memfisa ubacio 22.

Čikago Bulsi su bili nemilosrsni prema Hjustonu 120:100. Rezultat je bio neizvestan samo tokom druge četvrtine, da bi Bulsi u trećoj napravili ozbiljnu razliku. Taj deo meča su dobili 46:26 i tako su rešili pitanje pobednika. Kobi vajt je ubacio 24 poena, Zek Lavin 21, a kod Roketsa je David Nvaba imao 22.

Majami Hit je igrao još jedan meč bez Gorana Dragića, ali to nije bio problem protiv Oklahome. Hit je slavio 108:94 uz odličnu igru aktuelnog vicešampiona u drugom poluvremenu. Majami je gubio u prvom poluvremenu, da bi krajem treće i početkom četvrte četvrtine napravio preokret koji je predvodio Dankan Robinson. On je imao 22 poena (šut za tri 6/13), dok je Kendrik Nan ubacio 20. Šai Gildžus Aleksander je imao 27 poena kod Tandera.

Portland je nastradao protiv raspoloženih Finiks Sansa 132:100 na gostovanju. Sansi su rasturili Blejzerse već posle tri četvrtine, a trojka koju je uz zvuk sirene postigao Devin Buker je već tada posle 36 minuta dokrajčila ekipu Portlanda. Buker je pred 3000 navijača u Finiksu ubacio 34 poena, dok je kod Portlanda Demijan Lilard ubacio 24.

I Juta je bila ubedljiva protiv Šarlota 132:110, u utakmici u kojoj je ova ekipa napravila novi rekord franšize po broju trojki na jednom meču. Džezeri su spakovali 28 trojki, a za 19 su bili odgovorni igrači sa klupe. To je najveći broj trojki koji su dale rezerve u nekojo NBA utakmici u istoriji. Inače i prošli rekord Jute je bio takođe protiv Šarlota, kada su u februaru 2020. ubacili 26 trojki. Hornetsi su inače imali dvocifreno vođstvo u ovom meču, ali je Juta napravila seriju 26:2 i tako preuzela kontrolu nad utakmicom koja je bila rešena posle tri četvrtine.

Donovan Mičel je ubacio 23 poena u ovom meču, čak tri igrača sa klupe su imala 20 ili više poena, dok je Bojan Bogdanović imao skromnih deset poena baš kao i Rudi Gober.