Voriorsi bolji od Klipersa, Kari 33 poena

NBA 29. nov 20210:10 > 1:12 0 komentara
Golden Stejt Voriors
REUTERS/Darren Yamashita-USA TODAY Sports

Košarkaši Golden Stejt Voriorsa slavili su u nedelju na gostovanju Los Anđeles Klipersima i pobedu upisali rezultatom 105:90.

Nešto je bolje domaćin otvorio meč i prvu deonicu je rešio u svoju korist, ali su se četiri poena prednosti stečena u prvoh 12 minuta lako istopila do poluvremena pa su Voriorsi bili u plusu na pauzi.

U drugom poluvremenu su Voriorsi bili bolji i konstantniji tim na parketu pa se njihova pobeda nije dovodila u pitanje.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Stef Kari koji je postigao 33 poena uz pet skokova, šest asistencija i šest ukradenih lopti. Oto Poter junior dodao je 18 poena uz deset skokova, a Džrdan Pul brojao je do 17. Endrju Vigins stao je na 12 poena, a imao je i sedam skokova. Nemanja Bjelica postigao je dva poena uz dva skoka i jednu asistenciju za nešto manje od 12 minuta na parketu.

U ekipi Klipersa, Pol Džordž je postigao 30 poena uz po pet skokova i asistencija. Po 13 poena dodali su i Markus Moris i Erik Bledso. Bledso je imao i deset skokova. Ivica Zubac odigrao je 21 minut, za to vreme postigao je osam poena uz osam skokova, jednu asistenciju i dve ukradene lopte.

Voriorsi sada imaju skor 18-2, a Klipersi 11-9.