Voriorsi isprašili Seltikse u trećoj četvrtini za 1-1

NBA 6. jun 20227:44 > 7:56 2 komentara
Darren Yamashita-USA TODAY Sports via Guliver image

U velikom finalu NBA lige Golden Stejt Voriorsi su dobili Boston Seltikse 107:88 na svom terenu i tako su izjednačili na 1-1 u seriji. Posle mečeva u Kaliforniji, serija sada ide u Masačusec gde će domaćini biti Seltiksi u svom "TD Gardenu".

Oduvek je Golden Stejtu treća četvrtina bila zaštitni znak, a to su još jednom osetili Boston Seltiksi. I u prvom meču je Golden Stejt imao odličnu seriju odmah posle poluvremena ali se tada Boston vratio i dobio meč. Ovoga puta Golden Stejt je dobio treću četvrtinu 35:14, pa je posle 36 minuta na semaforu pisalo 88:64. Boston je početkom četvrte deonice uveo rezerviste u igru i na taj način objavio kapitulaciju.

Ekipu Golden Stejta je predvodio Stef Kari sa 29 poena, Džordan Pul je dodao 17, a uz njih su još odlični bili Kevon Luni sa 12 odnosno Klej Tompson i Endrju Vigins sa po 11. Kod Bostona je Džejson Tejtum imao 28 poena, a čak 21 je dao u prvom poluvremenu u kom su Seltiksi bili u egalu i u kom je meč bio zaista uzbudljiv.

Nemanja Bjelica je u ovom meču dobio 11 minuta, a ubacio je šest poena i imao je pet skokova.

Naredni meč u seriji je u Bostonu i to u noći između srede i četvrtka. Boston ima prednost domaćeg terena sada jer je napravio brejk u prvom meču u seriji.