Vuč i Demar 70 poena ali nedovoljno, Jović povređen

NBA 5. nov 20229:13 0 komentara
AP Photo/Michael Dwyer via Guliver image

Čikago je poražen od Bostona 123:119 i pored odlične igre Demara Derozana, dok je Majami dobio Indijanu 101:99 bez pomoći Džimija Batlera ali i Nikole Jovića.

Nikola Jović je uz Džimija Batlera, Viktora Oladipoa, Omera Jurtsevena i Dvejna Dedmona gledao utakmicu sa klupe. Sve su to povređeni igrači bez kojih je Hit nije uspeo da se izbori sa Indijanom. Tajler Hirou je bio lider Majamija i imao je odlučujući šut za pobedu ali ga nije pogodio.

Hirou je meč završio sa 29 poena, Adebajo je dodao 18, a Strus 17. Kod Indijane je najbolji bio Badi Hild, a pratili su ga Benedikt Maturin sa 23 i Tajris Haliburton sa 22 poena.

Čikago nije imao uspeha u Bostonu iako su sjajno bili raspoloženi Derozan i Vučević. Demar je dao 46 poena, a Nikola 24 no ni to nije bilo dovoljno da se zaustavi najbolji tim Istoka iz prošle sezone. Džejson Tejtum je imao 36 poena i 12 skokova, dok je Malkolm Brogdon dodao 25 poena uz samo jedan promašaj iz igre.

Bulsima je ovo bila prilika da dođu do prvog niza od tri pobede ali na kraju nisu slavili u Bostonu. Seltiksi su na sedam minuta do kraja vodili 14 razlike i bilo je jasno da kontrolišu utakmicu.

Bruklin je uz 28 poena Kevina Durenta bio i više nego ubedljiv u Vašingtonu. Rezultat je bio 128:86 u meču u kom Deni Avdija nije bio starter, a za 22 minuta je ubacio tek četiri poena. Memfis je uz 23 poena Dilona Bruksa uništio Šarlot Hornetse 130:99, a Klivlend je lako izašao na kraj sa Detroitom 112:88. Bojan Bogdanović je uz loš šut iz igre 2/9 imao tek šest poena u ovom porazu Pistonsa.

Bitnu pobedu ostvario je i Njujork. Niksi su dobili Sikserse 106:104 u neizvesnoj završnici do koje su Niksi došli sjajnom igrom u poslednjoj četvrtini. Džejlen Branson je dao koš za uz faul koji je prelomio utakmicu na minut do kraja, a pre toga je važan pogodak za tri ubacio Obi Topin. Tako su Niksi završili preokret u ovom meču i nadoknadili su veliki deficit koji su imali.