Ne može se protiv Larkina i Vase – prejaki za Barsu

Euroleague 22. dec. 202020:28 > 20:371 komentar
Euroleague Basketball via Getty Images

Drugi meč 16. kola Evrolige koji se igrao u utorak doneo je derbi, a ekipa Anadolu Efesa je u Istanbulu u derbiju runde bila bolja od Barselone rezultatom 86:79 i nanela peti poraz Kataloncima, istovremeno prekinuvši seriju od tri poraza u elitnom takmičenju.

Posle prilično izjednačenog prvog poluvremena Efes je u 27. minutu došao do +15, a to je bila razlika dovoljna da se na kraju ostvari pobeda, iako je u poslednja četiri minuta Barselona ozbiljno pripretila.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je američki bek Šejn Larkin sa 23 poena (8/16 iz igre, 5/7 penali), 7 skokova i 8 asistencija, a pratio ga je srpski reprezentativni plejmejker Vasilije Micić – za 31 minut na parketu imao je 17 poena (6/12 iz igre, 4/4 penali), 3 skoka, 5 asistencija, po jednu ukradenu i izgubljenu loptu. Odličan je sa 16 poena bio i Hrvat Krunoslav Simon, dok je Brajant Danston imao 12 poena i 5 skokova.

E ekipi Šarunasa Jasikevičijusa najefikasniji je bio nekadašnji španski reprezentativac Nikola Mirotić – imao je 18 poena i 8 skokova, a 15 poena i po 6 skokova i asistencija ostvario je grčki organizator igre Nik Kalates, dok je Kori Higins dodao 14.

Efes je posle poraza od Valensije, CSKA i Armanija ostvario trijumf i sada ima skor 8-8, a u narednom kolu igraće protiv Reala na domaćem terenu. Barselona je trenutno na drugom mestu tabele sa skorom 11-5 i u sledećoj rundi sastaje se sa Bajernom u Minhenu.

Mečeve Evrolige pratite u ekskluzivnim prenosima na kanalima Sport kluba.