Bajern trijumfalan u Bonu, 10 asistencija Jovića

Košarka ostalo 1. maj 201817:16 > 17:18
fiba.basketball

Košarkaši Bajerna pobedili su Telekom Bon na gostovanju rezultatom 83:72 u poslednjem kolu regularnog dela sezone i tako obezbedili susret sa Fraport Skajlajnersima u prvoj rundi plej-ofa.

Izabranici Dejana Radonjića su odigrali utakmicu sa mnogo uspona i padova, sigurno su vodili na poluvremenu, ali su posustali kada je utakmica nastavljena. Ipak, boljom igrom u poslednjih deset minuta zasluženo su došli do 31. pobede ove sezone u domaćem prvenstvu.

Najbolji u trijumfu Bavaraca bio je Džered Kaningem sa 14 poena, dok je Devin Buker dodao dva manje. Srpski košarkaš Vladimir Lučić imao je devet poena i četiri skoka, Stefan Jović je dodao šest poena, deset asistencija i pet skokova. Crnogorac Nihad Đerović je utakmicu završio sa 11 poena.

Na drugoj strani, Džoš Mejo je imao 18 poena, tri više od Jormana Bartola, dok je hrvatski košarkaš Tomislav Zubčić upisao 14 poena.

Bajern u četvrtfinalu čeka susret sa Fraportom, koji je napravio iznenađenje trijumfom nad Oldenburgom sa 90:74. U tom trijumfu se istakao Filip Šrub sa 23 poena, dok je Taj Vebster imao 21 poen. Kod Oldenburga, koji je tako pao na sedmo mesto, Franc Masena je postigao 21 poen.

Takav rasplet znači da će se Oldenburg za plasman u polufinale boriti sa Albom, koja je u poslednjem kolu deklasirala Ulm 102:73, uz 17 poena Denisa Kliforda. Srpski košarkaš Stefan Peno je za 21 minut imao devet poena, pet skokova i četiri asistencije.

Treće mesto zauzeo je Ludvigsburg, koji će igrati sa Bajrojtom, a jedini preostali par čine Brose Bamberg i Telekom Bon. U ostalim utakmicama poslednjeg kola, Brose je slavio na gostovanju Miteldojčeru 76:74, Ludvigsburg je pobedio Tibingen 88:79, dok je Bremerhaven bio siguran protiv Gisena 87:74. Jena je bila bolja od Etinger Roketsa 85:81, dok je Vircburg slavio protiv Bajrojta 82:68.