Bamberg izjednačio protiv Bajerna, 22 poena Rajta

Košarka ostalo 23. maj 201822:01 > 22:05
Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Košarkaši Bamberga slavili su u drugommeču polufinalne plej-of serije nemačkog šampionata protiv ekipe Bajerna 78:65 i tako izjednačili u seriji 1-1.

Izabranici Dejana Radonjića sigurnije su otvorili duel i posle prvih deset minuta igre imali tri poena prednosti (19:16).

U nastavku je Bamberg preuzimao kontrolu nad utakmicom, ali je Bajern uspevao da održava rezultatski priključak.

Ipak, pitanje pobednika drugog polufinalnog susreta rešeno je u poslednjem periodu, kada je Bamberg gostima dozvolio samo devet poena.

Najzaslužniji za trijumf Bamberga bio je Dorel Rajt sa 22 poena, osam skokova i jednom asistencijom. Lo je postigao 14 poena, dok je Haket dodao 11. Dvocifren je bio i Aleksej Nikolić sa 10 poena, dok je Leon Radošević za osam minuta na parketu postigao četiri poena.

U redovima Bajerna istakli su se Kaningam sa 16, Bartel sa 15 i Buker sa 12 poena. Nihad Đedović je proveo 28 minuta na terenu i za to vreme postigao devet poena, dok je srpski košarkaš Stefan Jović ubacio tri poena za 21 minut.

Bivši centar Crvene zvezde Majk Cirbes je u porazu Bajerna postigao četiri poena.

Treći meč na programu je 26. maja, dok je četvrti duel polufinala zakazan za 29. maj.