Đedović rešio veliki derbi, 19 poena Srba

Nemačka 30. dec. 201822:48 > 22:55
Alexandra Beier/Bongarts/Getty Images

Košarkaši Bajerna u derbiju 12. kola Bundeslige pobedili su Bamberg u gostima sa 80:75 i tako zadržali maksimalan učinak ove sezone.

Gosti iz Minhena su sjajno odigrali prvu četvrtinu i posle 10 minuta vodili su sa 26:11, ali Bamberg se do odlaska na odmor potpuno konsolidovao i najavio uzbudljivo drugo poluvreme.

Ekipa Dejana Radonjića je konstantno vodila, najviše sa +11 u trećoj deonici, ali je Bamberg pretio i 46 sekundi pre kraja smanjio je na 75:73. Ipak, sve dileme oko pobednika otklonio je Nihad Đedović trojkom u sledećem napadu.

Đedović je bio najefikasniji sa 15 poena, a imao je i 5 asistencija, Peteri Koponen je dodao 14, leon Radošević 13, a Vladimir Lučić 10 (2/5 za dva, 1/3 za tri, 3/4 slobodna bacanja), uz 4 skoka, 3 asistencije i 2 ukradene lopte za 29 minuta. Stefan Jović je upisao 7 poena (2/5 za dva, 1/1 za tri), skok i 3 asistencije za 13 minuta, a Nemanja Dangubić 2 poena (0/1 za dva, 0/1 za tri, 2/2 slobodna bacanja) i 2 skoka za 11 minuta.

U poraženoj ekipi Ogustin Rabit je zabeležio 24 poena i 12 skokova, Tajris Rajs ga je pratio sa 21, a Elias Heris je dodao 10.

Miteldojčer je na svom terenu pobedio Bon 80:67, a u drugom uzastopnom trijumfu Jovan Novak je učestvovao sa 7 poena (0/4 za dva, 1/3 za tri, 4/4 slobodna bacanja), uz 4 skoka, 8 asistencija i 2 ukradene lopte za 29 minuta. U poraženoj ekipi Stefan Birčević je za 16 minuta postigao 3 poena (1/4 za tri), uz 2 skoka.

Oldenburg je u gostima savladao Virzburg 88:78, Braunšvajg je pre svojim navijačima bio bolji od Jene 90:66, baš kao i Ludvigsburg protiv Gisena 83:68.