Alba i Brose u finalu kupa, Peno 10 asistencija

Košarka ostalo 20. jan 201920:27 > 20:34
Boris Streubel/Bongarts/Getty Images

U prvoj polufinalnoj utakmici nemačkog Kupa Alba je bila ubedljiva protiv Frankfurta i slavila sa 105:70, dok je u drugom polufinalu slavila ekipa Brose basketa.

Ekipa iz Berlina kontrolisala je meč svih 40 minuta, a ključna je bila druga deonica, posle koje je Alba napravila 28 poena razlike. U drugom delu susreta ritam je malo opao, a gosti su samo uvećavali prednost sve do konačnih +35.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Nilas Gifi i Rokas Giedraitis sa po 16 poena, dok su po 12 upisali Vagner i Sikma. Srpski reprezentativac Stefan Peno postigao je 2 poena (jedan od dva iz igre), ali je razigravao svoje saigrače i zabeležio deset asistencija za 23 minuta na parketu.

Kod Frankfurta, bolji od ostalih bio je Kvantez Robertson sa 16 poena i šest asistencija.

Albin protivnik u finalu biće ekipa Bamberga koja je bila bolja od Bona rezultatom 90:87. U Brose areni viđen je jako zanimljiv duel, a nijedan tim nije imao dvocifrenu prednost.

Na kraju je presudila činjenica da je Bon imao samo devet igrača u rotaciji, pa su po poslednjem kvartalu ušli u problem sa ličnim greškama. Najbolji u Bambergu bili su Klif Aleksander i Tajris Rajs sa po 21 poenom.

U ekipi Bona srpski reprezentativac Stefan Birčević imao je 3 poena za 16 minuta na parketu, dok je Stevan Jelovac izašao iz igre posle samo dva minuta.

Isti učinak kod gostiju imao je Martin Brojnig, koji je dodao i pet skokova.

U subotu su u tri duela 17. kola košarkaške Bundeslige slavile ekipe Gisena, Vehte i Vircburga.