Miteldojčer 3/4, dvocifreni Novak i Andrić

ABA, KK Mornar/MEDIA Pro

Košarkaši Miteldojčera zabeležili su treću pobedu u poslednje četiri utakmice i tako značajno povećali šanse za opstanak u nemačkoj Bundesligi.

Miteldojčer je u gostima savladao Getingen 92:78 uz još jednu dobru partiju Jovana Novaka. Srpski plejmejker je meč završio sa 12 poena (0/1 za dva, 4/8 za tri), 2 skoka i 9 asistencija za 28 minuta, dok se Aleksandar Marelja za 7 minuta nije upisao u strelce.

U domaćem timu, koji sada ima samo trijumf više od Miteldojčera, Mihajlo Andrić je zabeležio 14 poena (4/6 za dva, 2/4 za tri) i po skokj i asistenciju za 29 minuta.

U ubedljivom porazu Bona na gostovanju Bremerhavenu 88:67 srpski reprezentativac Stefan Birčević je zabeležio 5 poena (0/2 za dva, 1/5 za tri, 2/2 slobodna bacanja), 3 skoka i asistenciju za 21 minut.

U preostale dve utakmice drugoplasirani Oldenburg je bio bolji od Bajrojta 90:81, dok je Ulm posle produžetka pobedio Virzburg 95:94.

Pogledajte REZULTATE i TABELU košarkaške Bundeslige.