BBL: Mićović odličan, Novak 2p, ali novi poraz MBC

Nemačka 8. nov 201921:26 > 21:30
Mega Leks/Ivica Veselinov

U jedinom meču košarkaške Bundeslige Nemačke koji se igrao u petak, ekipa Fraport Skajlajnersa slavila je u gostima protiv Miteldojčera sa 99:92, a dvojica srpskih internacionalaca u poraženoj ekipi imala su različite učinke.

Domaćin je vodio tokom većeg dela meča, imao čak i 15 poena prednosti u trećoj deonici, ali je finiš u potpunosti pripao Fraportu za novu pobedu.

Najbolji u redovima pobednika bio je Lamont Džons sa 26 poena, a Kracer je imao 14 poena.

U poraženoj ekipi istakao se Strahinja Mićović sa 18 poena (7/11 iz igre, 3/5 penali) i 7 skokova za 33 minuta, dok su Voren i Džekson imali po 16 poena. Srpski bek Jovan Novak imao je 2 poena (0/3 iz igre, 2/2 penali), 8 asistencija i 2 izgubljene lopte za 23 minuta.

Posle poraza Miteldojčer ima skor od jedne pobede i šest poraza, a tim iz Frankfurta sada je na skoru 3:4. U narednom kolu Skajlajnersi gostuju Vircburgu, dok je Miteldojčer gost Gisena.

U nedelju su slavili Alba, Braunšvajg i Bamberg.

Pogledajte REZULTATE i TABELU nemačke Bundeslige.