BBL: Ludvigzburg nepobediv kod kuće, Dragić vodio Ulm

Nemačka 22. dec 20190:23 > 0:23
Christian Petersen Getty Images Sport

Košarkaši Ludvigzburga i dalje ne znaju za poraz na svom terenu, pošto su u meču 12. kola nemačkog prvenstva savladali Bajrojt sa 89:84.

Iako su gosti bolje počeli meč, te posle prvih 10 minuta imali 30:24, u nastavku su domaći kontrolisali situaciju na terenu. Ključna je bila druga četvrtina, u kojoj je Ludvigzburg stekao prednost, koju je čuvao do kraja.

U pobedničkom timu Markos Najt i Džejlin Smit su ubacili po 22 poena. Na drugoj strani istakao se Andreas Sajfart sa 27 poena.

Ludvigzburg je drugi na tabeli sa skorom 10-2. Bajrojt je posle drugog vezanog poraza na 13. mestu.

Ulm je na svom terenu bio bolji od Miteldojčera sa 96:80 i tako upisao treću pobedu zaredom.

Zoran Dragić je bio najzaslužniji za pobedu domaćeg tima sa 22 poena. U poraženoj ekipi Endru Varen je zabeležio 18.

Ulm je trenutno deveti u poretku, dok je Miteldojčer na začelju.

Gotingen je savladao Bon sa 80:77.

Velika borba vodila se u završnici. Na 45 sekundi do kraja Anderson je pogodio trojku za 78:76. Smanjio je zaostatak Bona Frajzer, ali je pogodio samo jedno slobodno bacanje. Na kraju je Anderson bio taj koji je postavio konačni rezultat.

Plejmejker Gotingena bio je najbolji pojedinac na meču sa 32 poena.

U dresu Bona, koji i dalje ne zna za pobedu na gostujućem terenu, istakao se Benjamin Simons sa 26 poena.

Gotingen je 14, dok je Bon na poziciji iza.