Bajern nezaustavljiv, slavila i Alba

Nemačka 22. dec 201919:58 > 19:58
Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images

Košarkaši Bajerna sačuvali su maksimalan učinak u Bundesligi. Ekipa Dejana Radonjića slavila je u 12. kolu u gostima protiv Gisena sa 82:70.

Gisen je bolje odigrao prvu četvrtinu, pa je posle uvodnih deset minuta imao prednost od 21:17.

Uzvratio je Bajern. Odlično je odigrao drugu deonicu, koju je dobio sa velikih 25:8. Bilo je to dovoljna razlika da se obezbedi pobeda do kraja.

U pobedničkom timu Matijas Lesor i Danilo Bartel su ubacili po 13 poena, Nihad Đedović je ubacio 10. Vladimir Lučić nije igrao. Na drugoj strani Džon Brajant je meč završio sa 15 poena.

Bajern je prvi sa skorom 12-0 i 24 poena. Gisen je pretrpeo drugi poraz u poslednja tri meča, ukupno sedmi u sezoni is ada je 12. na tabeli.

Alba je savladala Hamburg na gostovanju sa ubedljivih 100:75. Iako su domaći uspevali da pariraju favorizovanom rivalu u prvom poluvremenu, u drugom je tim iz Berlina uspostavio kontrolu i došao do sigurne pobede.

Bio je to četvrti trijumf u nizu Albe, koja je treća na tabeli. Hamburg je na pretposlednjem, 16. mestu.

Najneizvesnije je bilo u duelu Frankfurta i Braunšvajga, koji je rešen posle produžetka. Braunšvajg je slavio sa 82:81, zahvaljujući poenima Trevora Releforda sa linije za slobodna bacanja.

Braunšvajg je slavio posle pet vezanih poraza i sada je deseti na tabeli. Frankfurt je na 13. poziciji.