Cipser vodio Bajern, Oldenburg samo poen za četvrtinu

Košarka ostalo 1. mar 202019:54 > 19:56
Euroleague Basketball via Getty Images

U nedeljnim utakmicama 21. kola nemačkog košarkaškog prvenstva pobede su ostvarili Alba, Virzburg, Ludvigzburg i Bajern.

Alba je deklasirala Bamberg 107:70.

Ekipu Aita Garsije Renesesa na terenu je predvodio Erikson sa 22 poena, 20 je dodao Kavano, dok je Hermanson ubacio 14.

U Bambergu su se istakli Krauford i Marei sa po 11 poena.

Alba je na trećem mestu na tabeli sa 14 pobeda i četiri poraza. Bamberg je osmi sa skorom 11-9.

Virzburg je u gostima dobio Bon 95:86.

Najzaslužniji za slavlje gostiju bio je Fišer sa 26 poena, dok je Vels dodao 23.

U domaćem sastavu najbolji je bio Brunig sa 18 poena, a Braun je dodao 17.

Virzburg ima 11-9 i na sedmom je mestu, dok je Bon 15. sa četiri pobede i 16 poraza.

Ludvigzburg je u gostima savladao Frankfurt 79:54, a najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Najt sa 20 poena.

U poreženom sastavu Hajns je ubacio 16.

Bajern je u poslednjem meču dana bio bolji od Oldenburga 79:58.

Tim Olivera Kostića bio je lošiji na startu meča, ali su duel prelomili u svoju korist u trećoj četvrtini kada su postigli 25, a primili samo jedan koš.

Najzaslužniji za pobedu tima iz Minhena bio je Cipser sa 15 poena, Monro je dodao 14, a King 11 poena. I Leon Radošević je bio dvocifren sa 10 poena. Vladimir Lučić je za 18 minuta postigao jedan poen.

U ekipi Mladena Drijenčića Polding je ubacio 11 poena, a Rašid Mahalbašić je dodao devet.