Alba moćna, Pjanić solidan, Rebić skroman

Nikola Rebić
xStephaniexZerbe xEibner-Pressefox EP_SZE via Guliver

Na preostale tri utakmice 25. kola nemačke BBL lige postignuti su ovi rezultati: Gisen - Alba 58:84, Oldenburg - Kemnic 92:87, Sintainiks - Frankfurt 81:75

Alba nije ostavila nikakvu dilemu, a ni gram nade rivalu na gostovanju u Gisenu. Sve je bilo jasno od starta meča, a na poluvremenu praktično i odlučeno pitanje pobednika, kada je tim iz Berlina imao 19 poena viška. U nastavku su gosti odmakli i na 30 poena prednosti.

BBL:

U ekipi Albe najbolji su bili Tim Šnajder sa 18 poena i 3 skoka i Oskar Da Silva sa 15 poena i 7 skokova. Za Gisen je Nuni Omot zabeležio 22 poena, 9 skokova i 1 asistenciju, a Florijan Koh 10 poena, 4 skoka i 3 asistencije.

Oldenburg je na svom parketu savladao ekipu Kemnica na meču sa puno uzbuđenja. Gosti su posle prvih 10 minuta igre imali 10 poena viška, zatim je Oldenburg napravio preokret sredinom druge četvrtine, da bi Kemnic na poluvremenu vodio 47:38. I u nastavku se igralo po sličnom scenariju. Oldenburg je ponovo preokrenuo rezultat u svoju korist (60:59), ali u 31. minutu bilo je 67:60 za goste, pa su domaći opet prešli u vođstvo (82:80) i pobednički završili utakmicu.

Fil Prizi je u pobedi svog tima učestvovao sa 20 poena, 6 skokova i 6 asistencija, a Alen Pjanić je postigao 13 poena i imao 5 skokova i 1 asistenciju. U poraženoj ekipi Ajzea Majki je upisao 24 poena i 5 skokova.

Sintainiks i Frankfurt su najpre vodili ravnopravnu borbu, uz blagu inicijativu domaćih, a gosti su u drugom periodu napravili preokret i posle prvih 20 minuta vodili 46:35. Međutim, Sintainiks se nije predao, izborio je novi obrt situacije (72:66), ali nije izostala uzbudljiva završnica. U 38. minutu na semaforu je stajalo 75:75, a domaći su se bolje snašli u finišu susreta.

Džamel Moris je utakmicu završio sa 19 poena na svom kontu i dodao 2 skoka i 1 asistenciju, a Kostja Mušidi je imao 18 poena i 3 asistencije, dok je Nikola Rebić za nepunih 15 minuta upisao 2 poena, 2 skoka i 2 asistencije.

A Met Harms je za Frankfurt uknjižio 21 poena i 4 skoka, a njegov saigrač, Vil Čeri je pružio dabl-dabl partiju, 21 poen, 10 skokova i 5 asistencija.

Tabela: Bajern 18-6, Bon 18-7, Ulm, Ludvisburg 16-7, Alba 15-5, Kemnic 15-8, Getingen 14-8, Kralshajm Merlins 12-9, Hamburg 12-11, Bajrot 11-13, Braunšvajg 9-13, Bamberg 9-14, Hajdelberg, Sintainiks MBC 8-14, Oldenburg 7-17, Vircburg 6-17, Frankfurt, Gisen 5-17.