Alba se oštri za Partizan, otvorila Bundesligu pobedom

Nemačka 28. sep 202221:29
Imago Sports via Guliver image

Ekipa Albe savladala je Hamburg Tauerse u prvom meču u novom izdanju Bundeslige koju ćete i ove sezone gledati na našim kanalima. Berlinski tim je bio bolji 81:78.

Utakmica je bila veoma neizvesna tokom čitavog meča. Ni u jednom momentu se nije videlo da bi neka od ekipa mogla da prelomi utakmicu pa je i tokom cele poslednje četvrtine rezultat bio u egalu. Na minut i po do kraja izjednačio je Luk Sikma jednim polaganjem za 76:76, a iza toga je uz Albinu dobru odbranu briljirao Tamir Blat.

On je bacio jedan pas za zakucavanje Sikme za 79:76, a Blat je imao kasnije i slobodna bacanja kojasu overila pobedu Albe. Jednu važnu ukradenu loptu je takođe na minus jedan napravio Džejlin Smit koji je takođe bio značajan faktor u ovom meču.

On je meč završio sa 14 poena, dok je Sikma bio efikasniji sa 16. U Hamburgu je Čajlds bio najefikasniji sa 18 poena.

Inače Alba je prvi Partizanov protivnik u novoj sezoni Evrolige i oni će igrati 7. oktobra. Pre toga Alba ima još meč sa Bambergom i to 2. oktobra u nedelju.