Bajern bez Lučića se spotakao, Rebić vrlo dobar u porazu

Nikola Rebic
Sebastian Widmann/EB via Getty Images

U okviru 13. kola nemačke BBL lige u nedelju su odigrana tri susreta: Kralshajm Merlins - Bajern 77:68, Hamburg - Gisen 104:82 i Telkom Bon - Sintainiks MBC 115:90.

Bajern, bez Vladimira Lučića se spotakao i doživeo treći ovosezonski poraz i to od Kralshajm Merlinsa u gostima. Domaći tim je od starta zaigrao angažovano i motivisano, vodio je na kraju prve četvrtine 22:11, a u drugom periodu na semaforu je stajalo 30:16. Do velikog odmora igrači trenera Andree Trinkijerija su smanjili zaostatak na 3 poena, ali Kralshajm je ponovo vratio „plus 14“ na svoj konto, a gosti iz Minhena do kraja meča nisu uspeli da se oporave.

U pobedničkom sastavu Ti Džej Šorts je meč završio sa 21 poenom, 5 skokova i 5 asistencija, a Bogdan Radosavljević je za 28 minuta upisao 8 poena, 6 skokova i  asistenciju.

U Bajernu je Kelvin Rivers uknjižio 23 poena, 7 skokova i 3 asistencije. Ognjen Jaramaz je za 31 minut postigao 6 poena (2-1 za dva, 6-1 za tri i 2-1 slobodna bacanja) i dodao 2 skoka i 3 asistencije. A Nihad Đedović je za nepunih 7 minuta upisao 2 poena, 2 skoka i asistenciju.

Hamburg je pružio sigurnu igru i visoko porazio tim Gisena, koji je izbegao još veću katastrofu, jer je domaćin u završnici imao 30 poena viška. Kod pobednika, Robin Kristen je meč završio sa 20 poena i 6 skokova, a u protivničkom timu Florijan Koh je ubacio 18 poena i dodao 4 skoka i asistenciju.

I Telekom Bon je bio ubedljiv i na sličan način savladao ekipu Sintainiksa MBC. Skajler Baulin je za ekipu iz Bona zabeležio 23 poena, 2 skoka i 5 asistencija.

U poraženom sastavu Džamel Moris je ubacio 31 poen, 6 skokova i 4 asistencije, a Nikola Rebić je za 31 minut uknjižio 18 poena (2-1 za dva, 7-3 za tri, 8-7 slobodna bacanja) i imao skok i 4 asistencije.

Tabela: Telekom Bon 11-2, Bajern 10-3, Hamburg 8-4, Kralshajm Merlins 8-5, Getingen 7-3, Alba, Ulm, Kemnic 7-4, Ludvisburg 7-5, Bajrot 5-6, Braunšvajg, Bamberg 5-7, Hajdelberg, Sintainiks MBC 4-8, Vircburg 3-8, Frankfurt 3-9, Gisen 3-10, Oldenburg 2-9.