Bajern gazi redom, četiri trojke Jaramaza

Nemačka 31. okt. 202120:13 > 20:32
Ognjen Jaramaz, Bajern Minhen
Roman Kruchinin/Euroleague Basketball via Getty Images

Bajern je opravdao ulogu favorita na gostovanju u Bajrutu, savladavši istoimeni domaći tim 87:78, a na ostalim utakmicama 6. kola BBL lige zabeleženi su ovi rezultati: Getingen - Oldenburg 95:85, Vircburg - Gisen 82:69, Bamberg - Alba 89:101.

Tim iz Minhena je dopustio domaćinu vođstvo samo u drugoj polovini druge četvrtine i početkom treće. Izabranici trenera Andree Trinkijerija su držali kontrolu nad igrom i rezulatom, imali i „plus 13“ i rutinski trijumfovali.

U pobedničkom timu Ogastin Rubit je zabeležio 17 poena, 5 skokova i 3 asistencije, Ognjen Jaramaz 12 poena (4-0 za dva, 7-4 za tri), a Nihad Đedović 8 poena,  2 skoka i 3 asistencije.

Getingen je pre kraja prvog poluvremena prešao u vođstvo, koje nije ispuštao do kraja susreta. Po 24 poena postigli su Džejk Tulson (3 skoka i 2 asistencije) i Stefon Braun (2 skoka i 4 asistencije), a Kamar Boldvin 22 poena, čemu je dodao 9 skokova i 3 asistencije.

Vircburg je lako izašao na kraj sa Gisenom, konstantnu rezultatsku prednost je u četvrtom periodu povećao do 18 poena. Aigars Skele je ubacio 17 poena, a imao je i 3 skoka i 4 asistencije.

Alba je osim u uvodnim minutima susreta bila u konstantnoj rezultatskoj prednosti i lagano pobedila Bamberg u gostima. Svoj tim do pobede predvodili su Luk Sikma sa dabl-dabl učinkom, 14 poena, 11 skokova i 6 asitencija i Džejlin Smit sa 13 poena, 3 skoka i asistencijom.

Poredak na tabeli: Bajern, Getingen 4-1, Hajdelberg, Hamburg, Ludvisburg, Telekom Bon, Bamberg 4-2, Alba, Kralshajm Merlins, Ulm, Sintianiks MBC, Čeminc 3-3, Vircburg 2-3,Gisen, Braunšvajg 2-4, Bajrut 1-4, Oldenburg i Frankfurt 1-5.