Bajern lako bez Lučića, Rebić skroman u porazu od Albe

Nikola Rebić
xStephaniexZerbe xEibner-Pressefox EP_SZE via Guliver

Na preostalim susretima 29. kola nemačke BBL lige, igranim u nedelju, postignuti su ovi rezultati: Frankfurt - Bon 96:112, Gisen - Bajern 85:95, Sintainiks MBC - Alba 66:95, Getingen - Hamburg 83:80.

Telekom Bon je protutnjao kroz Frankfurt, u jednom momentu stigao i do plus 31, a domaći su u finišu uspeli samo da ublaže poraz. Američki tandem u pobedničkom timu Hokins – Džekson postigao je zajedno 62 poena i to obojica po 31. A Parker Džekson je imao dabl-dabl učinak, dodao je 13 asistencije i 3 skoka, dok je Dževonte Hokins na svom kontu imao još 2 skoka i asistenciju. U timu Frankfurta Rašid Mur je ubacio 22 poena i imao 4 skoka.

Bajern je, prema očekivanju, savladao tim Gisena, a ekipu iz Minhena predvodio je raspoloženi Dešon Tomas sa 34 poena, 6 skokova i asistencijom. U sastavu nije bilo Vladimira Lučića, dok je Ognjen Jaramaz za 17 i po minuta zabeležio 2 poena (4-1 za dva), 2 skoka i 2 asistencije, a Nihad Đedović je za 15 minuta igre uknjižio 5 poena (4-2 za dva, 2-0 za tri, 1-1 slobodna bacanja) i dodao 2 skoka i asistenciju. Na drugoj strani, Nuni Omot je ubacio 24 poena i 5 skokova.

Alba je sa pola snage ubedljivo savladala ekipu Sintainiksa, a za tim iz Berlina po 16 poena postigli su Tim Šnajder i Jovel Zosman. Isti broj poena ubacio je Džamel Moris iz poraženog sastava, a Nikola Rebić je za 34 minuta zabeležio 6 poena ( 2-1 za dva, 5-1 za tri, 2-1 slobodna bacanja), 4 skoka i 6 asistencija. Goran Huskić je za 25 minuta uknjižio 4 poena (6-2 za dva, 1-0 za tri), 5 skokova i 7 asistencija.

Getingen je većim delom duela sa Hambrugom imao jednocifreno vođstvo, ali su gosti u finišu napravili preokret, da bi se domaći uz mnogo muke iščupali iz te situacije i izvukli tesnu pobedu. Stefon Braun je za Getingen uknjižio 19 poena, skok i 3 asistencije, a Haris Hujić je za 8 i po minuta ubacio 6 poena. Kejleb Houmsli iz Hamburga je utakmicu završio sa 17 poena, 4 skoka i 5 asistencija.

Tabela: Bon 22-7, Bajern 20-7, Ludvisburg 20-8, Alba 18-6, Ulm 18-8, Kemnic 17-10,  Getingen 16-12, Hamburg 15-13, Kralshajm Merlins 13-13, Bamberg 13-15, Bajrot 11-18, Vircburg, Hajdelberg 11-17, Oldenburg 11-18, Braunšvajg 10-17, Sintainiks MBC 10-19, Gisen 6-20 Frankfurt 6-23.