Bajern pao u Ludvisburgu, Lučić blistao

Vladimir Lučić
2021 Euroleague Basketball

U prvom meču polufinala plej-ofa nemačke BBL lige Ludvigsburg je savladao ekipu Bajerna 101:98 i poveo u seriji.

Rezultatska klackalica viđena je samo u prvim minutima utakmice, a već u finišu prve četvrtine Ludvisburg je na svom kontu imao 16 poena viška (29:13). U drugom periodu domaći su održavali dvocifreno vođstvo, koje su izabranici trenera Andree Trinkijerija uspeli da smanje pre odlaska na veliki odmor (55:47).

Pred kraj treće deonice Ludvisburg je uspeo da odmakne na „plus 10“, a zatim i da sačuva stečeni kapital za konačan trijumf.

Džejmej Meklin iz pobedničkog sastava zabeležio je 27 poena, 3 skoka i 1 asistenciju. U Bajernu su najbolji bili Vladimir Lučić, koji je za 38 i po minuta upisao 24 poena (4-3 za dva, 9-4 za tri, 6-6 slobodna bacanja), 7 skokova i  1 asistenciju i Di Džej Sili sa 20 poena, 4 skoka i 5 asistencija.

Naredni duel ovih timova je u ponedeljak, 31. maja u 19 časova, a drugi polufinalni par Alba – Ulm ima prvi polufinalni okršaj u nedelju, 30. maja od 14 sati.