Bajern slavio u drami u Bambergu

ABA/Partizan NIS

Na preostala četiri susreta 16. kola nemačkog BBL prvenstva u nedelju su postignuti ovi rezultati: Bamberg - Bajern 92:93, Alba - Čeminc 83:65, Braunšvajg - Ulm 94:92, Oldenburg - Ludvisburg 75:89.

Bajern je savladao u gostima ekipu Bamberga minimalnom razlikom posle velike i uzbudljive borbe. Domaći su imali „plus 9“ na kraju prve četvrtine, ali je na poluvremenu bilo 46:45, da bi u nastavku ponovo Bamberg stekao osetno vođstvo (61:50), ali se ta razlika postepeno topila. Izabranici trenera Andree Trinkijerija su u završnici napravili preokret (80:85) i na kraju pobedili sa „pola koša“ – 92:93.

Džejlen Rejnolds je bio najbolji u pobedničkom sastavu sa 20 poena, 6 skokova, Vejd Boldvin je zabeležio 14 poena, a Pol Cipser je dodao 12 koševa. Srpski reprezentativac Vladimir Lučić imao je 9 poena i po 1 skok i asistenciju. Kod domaćih Dejvon Hol je ubacio 20 koševa.

Alba je na svom parketu pregazila tim Čeminca posle dominacije tokom čitavog susreta.

Berlinci su na kraju prve deonice imali „plus 11“ (17:6), na poluvremenu je bilo 34:27, zatim u trećoj deonici i 60:44, a u finišu 83:61.

Markus Erikson je u pobedničkoj ekipi postigao 20 poena, Luis Olinde 12, a Maodo Lo 10. Za Čeminc je Džordž King upisao 15 poena.

Meč Braunšvajg – Ulm obilovao je uzbuđenjima i preokretima. Domaći su bolje otvorili susret, imali 10 poena viška, ali je na kraju prve deonice bilo 31:30, a onda su gosti preuzeli inicijativu, pa je na poluvremenu bilo 46:54. Vođstvo Ulma potrajalo je do sredine četvrte četvrtine, u kojoj je bilo nekoliko preokreta. U završnici je Braunšvajg posle 86:86 napravio nonačan preokret (92:86) i pobedio 94:92.

Ludvisburg je dominirao na utakmici u Oldenburgu, na poluvremenu imao „plus 22“ (31:53), a u nastavku dodavao gas do 26 poena viška, a zatim rutinski slavio – 75:89.

Poredak na tabeli: Ludvisburg 15-1, Kralshajm Merlins 14-2, Alba 13 -1, Oldenburg 13-3, Bajern 12-3, Ulm 10-6, Hamburg 9-5, Frankfurt 7-9, Bamberg 7-10, Bajrut 6-10, Braunšvajg 5-7, Sintianiks MBC, Getingen i Vircburg  5-11, Čeminc i Bon 4-11,  Vehta 3-13, Gisen 2-14.