BBL: Bajern pao u drami u Minhenu, Peno 7+4+6

Andrea Trinkijeri
Christina Pahnke/Euroleague Basketball via Getty Images

U nedeljnim utakmicama 15. kola nemačkog elitnog BBL prvenstva dramatično je bilo u Minhenu, a uzbuđenje nije izostalo ni u Frankfurtu. Postignuti su ovi rezultati: Bajern - Kralshajm Merlins 103:105 (posle produžetka), Alba Berlin - Vehta 86:70, Frankfurt - Bon 84:79.

Veoma uzbudljiv meč je odigran u Minhenu, gde je domaći Bajern poražen od Kralshajm Merlinsa posle 45 minuta borbe. Gosti su bolje ušli u meč, veoma brzo stekli 10 poena viška, ali je uspostavljena ravnoteža na kraju prve deonice – 22:21. Slično je bilo i u drugom periodu, ali ovom prilikom su domaći imali „plus 11“, a na poluvremenu je bilo 46:44.

U trećem periodu je viđena rezultatska klackalica, a onda i novo opipljivo vođstvo izabranika trenera Andree Trinkijerija – 68:61 i 72:65 na kraju tog kvartala. Međutim, gosti se nisu predavali i usledila je dramatična završnica i meč je odlučen u petominutnom nastavku, u kojem se bolje snašao tim Kralshajm Merlinsa.

U pobedničkoj ekipi Trej Bel Hajns je imao dabl-dabl učinak, sa 31 poenom, 3 skoka i 11 asistencija, a u Bajernu je Di Džej Sili uknjižio 29 koševa, 3 skoka i 2 asistencije i Nik Viler Bab 24 poena, 4 skoka i asistenciju.

Alba je na svom parketu savladala Vehtu, ali teže nego što krajnji rezultat govori. Na kraju prve deonice gosti su imali „plus 9“, zatim i dvocifreno vođstvo u drugoj četvrtini, da bi domaći uspostavili ravnotežu i imali 5,6 poena razlike u trećem periodu. Do kraja te deonici usledila su još dva preokreta. Posle 52:50, Vehta je okrenula rezultat na 52:55, ali je tim iz Berlina ponovo poveo 59:57 i do kraja meča stigao na „plus 16“.

U Albi je Luk Sikma postigao 16 poena i tome dodao 9 skokova, a Ben Lamers 14 koševa i 3 skoka. U poraženom sastavu Džordan Barnet je zabeležio 15 poena, skok i 3 asistencije, a srpski reprezentativac Stefan Peno za 28 minuta je ubacio 7 poena (6-2 za dva poena, 4-1 za tri) i imao 4 skoka i 6 asistencija.

Frankfurt je, prema očekivanju, bio bolji od gostiju iz Bona, ali nije baš sve išlo tako glatko. Bon je bolje otvorio meč (9:15), ali su se domaći trgli do kraja prve deonice (26:17). Domaći su u naredne dve četvrtine bili non-stop u vođstvu, uglavnom dvocifrenom, ali ih je opuštanje u završnici susreta umalo skupo koštalo. Gosti su izjednačili na 78:78, a zatim i poveli 78:79, ali je Frankfurt uspeo da sredi redove kada je bilo najpotrebnije i stigne do trijumfa.

Najbolji igrač utakmice bio je Amerikanac iz redovima Frankfurta, Met Mobli, koji je pružio dabl-dabl partiju, 25 poena, 10 skokova i 5 asistencija. U poraženom sastavu, Moblijev sunarodnik Kris Bab je upisao 20 poena, 3 skoka i 1 asistenciju, a Srbin Strahinja Mićović je za 31 minut zabeležio 18 koševa (7-5 za dva poena, 5-2 za tri, 2-2 slobodna bacanja), 3 skoka i 1 asistenciju i indeks korisnosti 19.

Poredak na tabeli: Ludvisburg 14-1, Oldenburg 13-2, Kralshajm Merlins 12-2, Alba 10 -1, Bajern 10-2, Hamburg 9-4, Ulm 9-5, Bamberg 6-9, Frankfurt 5-8, Sintianiks MBC i Vircburg 5-9, Bajrut 5-10, Braunšvajg 4-7, Getingen i Čeminc 4-10, Bon 3-10,  Vehta 3-11, Gisen 2-13.