BBL: Kralshajm spasio čast domaćina

košarka lopta koš
Shutterstock, Inc

U 6. kolu nemačke BBL lige u subotu je na programu su bile četiri utakmice. Postignuti su sledeći rezultat: Kralshajm - Oldenburg 94:80, Frankfurt - Ludvigsburg 80:94, Getingen - Sintainiks MBC 85:93 i Čeminc - Vircburg 67:76.

Kralshajm je na svom parketu savladao neugodni Oldenburg i učvrstio se u vrhu tabele. Domaći tim je bio bolji od protivnika u većem delu susreta i na kraju je to materijalizovao pobedom sa dvocifrenom razlikom.

U pobedničkoj ekipi Elias Lazizi postigao je 20 poena i dodao 8 skokova, a Oldenburgu nije pomoglo sjajno šutersko izdanje Rikija Poldinga, koji je ubacio 36 peona, uz 2 skoka.

Ludvisburg je slavio u gostima u Frankfurtu i zadržao mesto u vodećem kvartetu BBL takmičenja. Gosti su bolje otvorili utakmicu, vodili posle prvih 10 minuta 12:21, a zatim do kraja igrali sigurno i rutinski trijumfovali.

U pobedničkom sastavu Elias Heris je zabeležio 18 poena, 3 skoka i 2 asistencije, a u poraženom Met Mobli 21 koš, 3 skoka i 2 asistencije.

Na sličan način u gostima je pobedio i Sintainiks MBC protiv Getingena. Gosti su bolje ušli u meč i posle uspevali da kontrolišu rezultat. Kod pobednika, Mihalj MIhalak je i u ovom kolu blistao, pisał je 23 poena, 6 skokova i 4 asistencije, zatim, Hrvat Roko Rogić je zabeležio 20 koševa, 4 skoka i 4 asistencije, a Šavon Koleman je uknjižio 19 koševa i 6 skokova. U poraženoj ekipi Oubri Doukins je ubacio 24 koşa i imao 5 skokova.

Čeminc je poražen od Vircburga na svom terenu, posle bolje igre, posebno u prve tri četvrtine. Tajler Persons u pobedničkom sastavu postigao je 19 poena i tome dodao 5 skokova i 4 asistencije. U poraženoj ekipi Ajzah Majki je zabeležio 18 poena i 5 skokova.

Tabela: Hamburg i Bajern 5-0, Kralshajm i Ludvisburg 5-1, Ulm 4-0, Alba 4-1, Oldenburg 4-2, Braunšvajg i Bajrut 3-2, Bamberg 2-2, Vircburg 2-3, Getingen 2-4, Sintainiks MBC i Frankfurt 1-4, Bon 1-5, Gisen 0-4, Veta i Čeminc 0-6.