BBL: U Berlinu i Oldenburgu pale stotke, Bajern ubedljiv

KK Partizan NIS

U 21. kolu nemačkog BBL šampionata u nedelju je odigrano pet mečeva i postignuti su ovi rezultati: Alba - Kralshajm Merlins 100:62, Oldenburg - Braunšvajg 101:89, Bajern - Vircburg 97:76, Hamburg - Ludvisburg 67:73 i Bamberg - Frankfurt 78:62.

Alba je dominirala svih 40 minuta duela sa ekipom Kralshajm Merlinsa, tim iz Berlina je u drugom poluvremenu pretežno imao vođstvo veće od 30 poena i završio meč sa „plus 38“.

Igrači Albe ravnopravno su rasporedili košgeterski učinak, Nils Gifi je upisao 15 poena, 4 skoka i 3 asistencije, Pejton Siva 15 poena, 5 skokova i 7 asistencija i Simone Fontekio 14 poena, 5 skokova i 3 asistencije.

Stotka je pala i na utakmici u Oldenburgu, gde je domaći tim porazio Braunšvajg. Domaći su sve vreme kontrolisali igru i rezultat, stigli do maksimalnih 19 poena vođstva i sigurne pobede. Ekipu Oldenburga predvodio je Riki Polding sa 16 poena, a Džejms Robinson u Braunšvajgu uknjižio je 20 poena, 4 skoka i 4 asistencije.

Bajern je veoma lako izašao na kraj sa Vircburgom, stekao visoku prednost u drugom poluvremenu (90:63) i ubedljivo slavio. U pobedničkom timu najbolji je bio Di Džej Sili sa 20 poena, 2 skoka i 3 asistencije.

Nije bilo neizvesnosti ni u duelu Bamberga i Frankfurta, gosti su samo zapretili u trećem periodu, kada su prešli u vođstvo, ali domaći su ubrzo ponovo poveli i lagano trijumfovali. Mikele Vitali je zabeležio 16 poena, 3 skoka i 4 asistencije za Bamberg, a Mat Mobli za Frankfurt 19 koševa, 8 skokova i 2 asistencije.

Lider, Ludvigzburg, je uz dosta muke savladao ekipu Hamburga, čiji otpor je slomio tek u finišu meča. Dželin Smit je za pobednički sastav postigao 19 poena i dodao 9 skokova i 5 asistencija, a Ti Džej Šorts je za Hamburg upisao 19 poena, 4 skoka i 4 asistencije.

Redosled na tabeli: Ludvisburg 18-1, Alba 16-2, Kralshajm Merlins i Oldenburg 16-4, Bajern 15-4, Ulm 13-7, Hamburg 10-8, Bamberg 10-11, Čeminc i Bon 7-11, Frankfurt 7-13, Braunšvajg 6-10, Vircburg 6-12, Getingen 6-13, Bajrut 6-14, Sintainiks 5-13, Gisen 4-16, Vehta 3-17.