Finale: „Albatrosi“ „kljucnuli“ Lučića i Bajern

Košarka ostalo 10. jun 202223:42 > 11. jun 2022 0:20 0 komentara
Vladimir Lučić
Image ID: 1012553005 via Guliver

Košarkaši Albe poveli su u finalnoj seriji plej-ofa nemačke Bundeslige – ekipa iz Berlina slavila je kod kuće protiv Bajern Minhena rezultatom 86:73. Srpski reprezentativac Vladimir Lučić postigao je četiri poena za tim Andree Trinkijerija.

Završnicu košarkaške Bundeslige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.

Naredni meč finalne serije, koja se igra na tri dobijene utakmice, igra se u Minhenu u utorak od 19 časova.

BBL:

Posle egala u prvom poluvremenu, gosti iz Bavarske bili su ti koji su u trećoj četvrtini bili u vođstvu, doduše ne velikom. Ipak, krajem treće i početkom četvrte četvrtine igrači Albe prave seriju 15:3 i dolaze do sedam poena prednosti u poslednjoj deonici. Ubrzo domaćin dolazi i do dvocifrene razlike i meč je praktično gotov.

Najbolji kod pobednika bio je Jovel Zosman sa 14 poena, a Maodo Lo je dodao 13. Zanimljivo je da su čak petorica igrača Albe imala po 8 poena – Da Silva, Kumađe, Olinde, Blat i Sikma.

U timu Andree Trinkijerija Andreas Obst ubacio je 17 poena, a Nik Vajler-Beb upisao je 10. Srpski košarkaš Vladimir Lučić odigrao je 28 minuta, imao je 4 poena (2/5 iz igre) i po 1 skok i asistenciju.

Tim Andree Trinkijerija se u finalu bori za šesti trofej, dok ekipa iz prestonice poušava da osvoji 11. titulu prvaka Nemačke u klupskoj istoriji, treću zaredom. U finalu 2021. godine Alba je bila bolja od Bajerna sa 3-1 u pobedama.

Alba je u polufinalu tekućeg plej-ofa bila maksimalna protiv Ludvigsburga, dok je Bajern tek u „majstorici“ uspeo da izađe na kraj sa Bonom.