Frankfurt razbio Fehtu, Peno solidan u porazu

Boris Streubel/Bongarts/Getty Images

U subotu su u okviru 16. kola nemačkog BBL prvenstva odigrane četiri utakmice. Postignuti su sledeći rezultati: Gisen - Kralshajm Merlins 82:101, Fehta - Frankfurt 72:96, Vircburg - Getingen 82:87, Sintianiks MBC - Bon 97:103.

Gisen je na svom terenu doživeo debakl u duelu sa ekipom Kralshajm Merlinsa. Gosti su sve vreme dominirali, vodil i 34 poena i sa pola snage stigli do novog trijumfa i učvrstili se u vrhu tabele.

U pobedničkoj ekipi ravnomerno je raspoređen košgeterski učinak, Nimrod Hilard je postigao 14 poena, Bogdan Radosavljević takođe 14 poena i 8 skokova i 3 asistencije, Džeremi Džouns 12, uz 2 skoka, a Trej Bel Hajns 12 koševa. Za Gisen, Dijant Geret je upisao 17 poena 2 skoka i 6 asistencija.

Frankfurt je pregazio Fehtu u gostima, konstantno povećavao vođstvo do maksimalnih 28 poena, tako da domaćima nije ostavio ni gram nade. U ekipi Frankfurta Met Moubli je upisao 30 poena, 7 skokova i 4 asistencije, Kamari Marfi 16 poena i po skok i asistenciju, dok je Džoš Jang za Vehtu uknjižio 17 koševa, 5 skokova i 2 asistencije, Vil Vorhis 13 koševa, 4 skoka i 2 asistencije.

Srpski reprezentativac Stefan Peno u Vehti je za 26 minuta zabeležio 8 poena (2-1 za dva poena, 3-1 za tri, 4-3 slobodna bacanja), 3 skoka i 5 asistencija.

Getingen je u gostima protiv Vircburga konstantno bio u jednocifrenom vođstvu, koje je uspeo da sa čuva do samog kraja susreta. Ekipu Getingena je do trijumfa predvodio Tai Odiaze sa dabl-dabl učinkom, 23 poena, 11 skokova, a u poraženom sastavu Aleks King je zabeležio 22 poena i skok.

Bon je pobedio na gostujućem parketu ekipu Sintianiksa MBC posle konstantnog vođstva. Domaći su u finišu samo ublažili poraz.

U redovima pobednika Kris Bab je upisao 27 poena i 3 asistencije, a kod poraženih Mihal Mišalak 26 poena, 5 skokova i 3 asistencije. Srbin Aleksandar Marelja je nepunih 20 minuta uknjižio 12 poena (6-5 za dva poena, 1-0 za tri, 4-2 slobodna bacanja), 4 skoka i 2 asistencije, a Hravt Roko Rogić za 17 minuta, 10 poena, 5 skokova i 6 asistencija.

Poredak na tabeli: Ludvisburg 14-1, Kralshajm Merlins 14-2, Oldenburg 13-2, Alba 12 -1, Bajern 11-3,  Ulm 10-5, Hamburg 9-5, Bamberg 7-9, Frankfurt 7-9, Bajrut 6-10, Sintianiks MBC, Getingen i Vircburg  5-11, Braunšvajg 4-7, Čeminc 4-10, Bon 4-11,  Vehta 3-13, Gisen 2-14.