Hajdelberg slavio u produžetku, Ludvisburg bez pardona

Christian Petersen, Getty Images Sport

U subotu su odigrana samo dva meča 16. kola nemačke BBL lige: Braunšvajg - Hajdelberg 82:93 (75:75) i Oldenburg - Ludvisburg 57:79.

BBL:

Tokom regularnog dela susreta Braunšvajg – Hajdelberg izgledalo je da gosti gaze sigurnim korakom do ubedljivog trijumfa, pogotovo u trećoj četvrtini, kada su na svom kontu imali „plus 19“. Međutim, domaći su se trgli u finišu utakmice, najpre prešli u vođstvo, a zatim morali da se zadovolje odlaskom u produžetak.

U petominutnom nastavku ponovo je Hajdelberg zaigrao sigurno i lako stigao do zasluženog trijumfa.

Brekot Čepmen je predvodio svoj tim do pobede dabl-dabl učinkom, 23 poena i 12 skokova, a Martin Peterka iz Braunšvajga je meč završio sa 17 poena, 9 skokova i 2 asistencij, dok je Benedikt Turudić uknjižio 10 poena, 9 skokova i 5 asistencija.

Oldenburg je bio bolji od Ludvisburga u prvoj četvrtini i početkom druge, a onda su gosti preuzeli inicijativu. U drugom poluvremenu su konstantno povećavali rezultatsko preimućstvo i stigli i do „plus 23“.

Džejkob Patrik i Džona Radebo postigli su po 14 poena za Ludvisburg, a Tai Odiaze u dresu Oldenburga imao je dabl-dabl učinak, 18 poena i 15 skokova.

Tabela: Bon 12-4, Bajern 11-4, Kemnic 11-5, Ludvisburg 11-6, Alba 10-4, Ulm 10-5, Hamburg, Kralshajm, Getingen 10-6, Bajrot 7-8, Bamberg 7-9, Braunšvajg 6-9, Hajdelberg 6-10, Frankfurt 5-10, Sintainiks 4-12, Vircburg 3-11, Gisen 3-13, Oldenburg 2-10.