Lučić rutinski srušio Bon

Vladimir Lučić
Photo by Christina Pahnke/Euroleague Basketball via Getty Images

U nedelju su odigrana dva susreta 17. kola nemačke BBL lige: Bajern - Bon 100:81 i Ulm - Bajrot 92:81.

Na meču u Minhenu, posle uvdone rezultatske klackalice, Bon je održavao neznatnu prednost do kraja prve četvrtine, da bi domaći u drugoj deonici ponovo prešli u jednocifrenu prednost. Na poluvremenu je bilo  49:42, zatim su domaći odmakli na „plus 20“ (73:53), a u četvrtom periodu održali taj nivo igre.

Trener Bajerna Andrea Trinkijeriji je odmarao Ognjena Jaramaza, a Vladimir Lučić je upisao 14 poena, 1 skok i 4 asistencije, Dešon Tomas 18 poena, 3 skoka i  5 asistencija i Andreas Obst  14 poena, 5 skokova i 1 asistencija.

U Bonu se istakao Parker Džekson sa 30 poena, 2 skoka i 4 asistencije.

Ulm i Bajrot su odigrali dinamičan i uzbudljiv susret. Od starta je vođena ravnopravna borba, da bi u drugih 10 minuta gosti imali inicijativu uz maksimalnih 9 poena viška, ali pre odlaska na veliki odmor na semaforu je stajalo 48:48.

U nastavku su domaći imali 11 poena viška, a ta prednost se u poslednjem periodu polako topila i kod 74:73 sve je mirisalo na uzbudljivu završnicu, ali je to, ipak, izostalo. Ulm je mirno stigao do rutinske pobede.

Semaj Kriston iz Ulma je uknjižio 17 poena, 3 skoka i 5  asistencija, a Fedor Žugić 7 poena i 3 skoka. A Martinas Sajus iz Bajrota je meč završio sa 17 poena i 8 skokova.

Tabela: Bajern 12-4, Bon 12-5, Ulm, Kemnic 11-5, Ludvisburg 11-6, Alba 10-4, Hamburg, Kralshajm, Getingen 10-6, Bajrot, Bamberg 7-9, Braunšvajg 6-9, Hajdelberg 6-10, Frankfurt 5-10, Sintainiks 4-12, Vircburg 3-11, Gisen 3-13, Oldenburg 2-10.