Ludvigsburg ne posustaje

Adam Pretty/Pool via REUTERS

Ostvarili su košarkaši Ludvigsburga i 25. pobedu u nemačkoj Bundesligi. U finišu su slomili otpor Gotingena 90:81.

Ekipu su igrale u serijama. Gotingen je prvu četvrtinu rešio u svoju korist 24:20, ali su onda favorizovani gosti dobili drugu deonicu 30:16 i na poluvreme su otišli sa deset poena prednosti.

povezane vesti

Nisu su se predavali igrači Gotingena. Odličnom odbranom neutralizovali su igrače Ludvisburga i stigle do izjednačenja na ulasku u poslednjih deset minuta. Ipak nisu uspeli da izdrže do kraja. Ludvigsburg pojačava tempo i stiže do relativno lagane pobede.

Goste je predvodio Amerikanac Darden sa 20 poena, a njegov sunarodnik Smit dao je 15. Letonac Lomas sa 21 i Odiase sa 20 poena bili su najefikasniji u redovima Gotingena.

Hemnic je u uzbudljivoj završnici kao gost savladao Sintainiks 86:84. Za domaće je srpski internacionalac Marelja dao dva poena. U poslednjem meču večeri Ulm je lako izašao na kraj sa Braunšvajgom 91:57.

Ludvigsbrug je na čelu tabele sa skorom 25:2, Alba je na 22:4, a Bajern 21:6. U zoni ispadanja su Gisen 5:21 i Vehta sa odnosom pobeda i poraza 4:22.