Odlični Jaramaz srušio Gisen

Ognjen Jaramaz, Bajern
Guliverimage/xkolbert-press UlrichxGamelx

U 4. kolu nemačke BBL lige u nedelju su postignuti sledeći rezultati: Bajern - Gisen 71:64, Bamberg - Hajdelberg 72:68, Hamburg - Bajrut 77:70 i Oldenburg - Alba 74:92.

Bajern je na kraju prve četvrtine vodio 17:11, da bi na poluvremenu bilo 28:27, posle čega su gosti napravili preokret i bili u neznatnoj prednosti do poslednjih sekundi regularnog dela meča, kada je tim iz Minhena izjednačio na 56:56. U petominutnom nastavku su izabranici trenera Andree Trinkijerija sredili redove stigli i do „plus 10“.

U Bajernu su najbolji bili Dešon Tomas i Ognjen Jaramaz sa po 18 poena. Tomas je pružio dabl-dabl partiju, jer je imao 14 skokova, dok je Jaramaz za 24 minuta igre zabeležio 3 skoka i asistenciju, a šutirao je za 2 poena 8-4, za tri 5-2 i slobodna bacanja 7-4. Nihad Đedović je za 11 minuta ubacio 5 poena i dodao 2 skoka.

U Gisenu je Brejon Blejk uknjižio 19 poena, 4 skoka i asistenciju.

Hamburg je većim delom duela sa Bajrutom bio u pristojnom vođstvu, koje su gosti ugrozili na kratko u dva navrata u trećoj četvrtini, a zatim i u četvrtoj. Ali su tada domaći smogli snage za konačan preokret i pobedu. Najbolji pojedinci susreta, Robin Kristen iz Hamburga i Sakar Anim iz Bajruta postigli su po 22 poena.

Bamberg je ceo susret sa Hajdelbergom bio u rezultatskoj prednosti, do maksimalnih 15 poena i na kraju rutinski pobedio. Omar Previt iz pobedničke ekipe je upisao 16 poena i 4 skoka, a kod poraženih Šajron Eli 19 poena i 6 skokova.

Alba je ubedljivo trijumfovala na gostovanju u Oldenburgu, predvođena Da Silvom, koji je uknjižio 21 poena, 5 skokova i 4 asistencije. Stefan Peno je igrao dva i po minuta i upisao 2 poena. U poraženom sastavu Martin Breunig je zabeležio 16 poena i 9 skokova.

Tabela: Bamberg 4-0, Hajdelberg, Telekom, Čemnic, Sintainiks MBC 3-1, Getingen i Bajern 2-1, Ulm Ludvisburg, Hamburg, Alba 2-2, Gisen, Braunšvajg, Oldenburg i Karlshajm 1-3, Bajrut, Vircburg 1-2,

Frankfurt 0-4.