Ulm furiozan, Marelja i Mićović solidni, Peno skroman

ABA, KK Mornar/MEDIA Pro

U 21. kolu nemačkog BBL šampionata na tri subotnja susreta postignuti su sledeći rezultati: Ulm - Sintainiks 102:73, Bon - Vehta 94:89, Gisen - Bajrut 97:92

Ulm je deklasirao ekipu Sintainiksa, ne dopustivši joj da povede, osim u prvom minutu utakmice. Domaći su već u prvoj deonici odmakli na 29:10, a zatim gazili rivala do kraja susreta, pri čemu su imali maksimalnu prednost od 32 poena.

Najbolji u pobedničkom sastavu bio je Per Ginter sa 16 poena, 3 skoka i 6 asistencija, a u poraženom timu Mihal Mišalak je zabeležio 23 poena, 2 skoka i 2 asistencije i Kvinton Huker 17 poena, 2 skoka i 2 asistencije, a Aleksandar Marelja je za 19 i po minuta upisao 8 poena (7-4 za dva, ) i skok.

Bon je porazio Vehtu posle velike borbe. Izjednačeno se igralo tri četvrtine i tek u poslednjoj su domaći steklo malo opipljivije vođstvo, pri čemu je maksimalno iznosilo 8 poena, ali nisu dozvolili preokret.

Kris Bab je za Bon postigao 18 poena i dodao 1 skok, a Strahinja Mićović za 25 minuta, 8 poena i 4 skoka, a u Vehti Edgar Sosa je uknjižio 30 poena, 3 skoka i 7 asistencija i Tim Hasbargen 24 poena i 4 skoka. Srpski reprezentativac Stefan Peno je 23 minuta imao skroman učinak, poen (5-0 za dva, 3-0 za tri, 2-1 slobodna bacanja), 2 skoka i 6 asistencija.

Gisen je savladao Bajrut, na meču sa puno uzbuđenja i preokreta, čime je obilovala već i prva deonica. Posle izjednačene igre domaći su uspeli da steknu 6 poena prednosti na poluvremenu (46:40) i da jednocifreno vođstvo sačuvaju do kraja, za konačan trijumf.

U Gisenu se istakao Brendon Baumen sa dabl-dabl učinkom, 21 koš, 10 skokova i 4 asistencije, a u Bajrutu je Bastijan Doret zabeležio 33 poena, 2 skoka i 8 asistencija.

Redosled na tabeli: Ludvisburg 17-1, Kralshajm Merlins 16-3, Alba 15-2, Oldenburg 15-4, Bajern 14-4, Ulm 13-7, Hamburg 10-7, Bamberg 9-11, Čeminc i Bon 7-11, Frankfurt 7-12, Braunšvajg 6-9, Vircburg 6-11, Getingen 6-13, Bajrut 6-14, Sintainiks 5-13, Gisen 4-16, Vehta 3-17.