Nestvarni Džejms za pobedu CSKA, Milutinov dabl-dabl, Jović 2p

Euroleague 11. dec. 202020:03 > 20:173 komentara
Mike James
2020 Euroleague Basketball

U prvom meču 13. kola Evrolige koji se igrao u petak košarkaši CSKA pobedili su u ruskom derbiju kao gosti Himki rezultatom 96:87, a duel je obeležio fantastični ofanzivni duel dvojice najboljih strelaca ekipa – Majka Džejmsa iz redova „Armejaca“ i Alekseja Šveda, predvodnika Himkija.

Majk Džejms je prosto blistao i praktično svojeručno doneo pobedu timu iz prestonice – duel je završio sa 36 poena (10/13 iz igre, 10/12 slobodna bacanja), 9 skokova i 10 asistencija. Džejmsa je pratio zemljak Darun Hilijard sa 15 poena, ali i srpski centar Nikola Milutinov, koji je imao 11 poena (4/5 iz igre, 3/5 penali) i 11 skokova, uz 4 asistencije za 29 minuta na pakretu.

U timu Himkija istakao se ruski reprezentativac Aleksej Šved sa 26 poena (10/19 iz igre) i 6 asistencija, a pratili su ga Jonas Jerebko sa 16, Džordan Miki sa 11 i Greg Monro sa 10 poena. Plejmejker srpske reprezentacije Stefan Jović imao je 2 poena i po 3 skoka i asistencije za 25 minuta na parketu.

CSKA je imao prednost od prvog do poslednjeg minuta, ali je u poslednjoj četvrtini ekipa iz Moskovske regije pripretila i došla na -6, ali je fantastični Džejms odbio i taj nalet rivala.

Posle ove pobede, šeste zaredom u EL i devete ukupno, CSKA ima skor od 10-3 i nalazi se na vrhu tabele posle nekompletnog 13. kola, a u narednoj rundi očekuje ih derbi na domaćem terenu protiv Anadolu Efesa.

Himki nastavlja nepreglednu seriju poraza, poslednji put su slavili 17. novembra protiv Zenita. U sledećem kolu gostuju Barseloni.

Mečeve Evrolige pratite ekskluzivno na kanalima Sport kluba.