CBA: Guangdong na korak do odbrane titule

Shi Tang/Getty Images

Guangdong još jedna pobeda deli od odbrane titule u kineskoj CBA ligi. U prvom meču finala plej ofa savladali su Liaoning sa 88:83.

Presudna za ishod meča bila je druga četvrtina. Južni Tigrovi su ovaj deo igre dobili 24:13 i sa ukupno 12 poena viška otišli su na odmor. Gosti su u nastavku bili bolji. Pred starta poslednje četvrtine prišli su na pet poena minusa.

Na osam minuta pre kraja bilo je 64:62 za Guangdong. I to je bilo sve što su igrači Liaoninga uspeli da urade. Domaći su otišli vrlo brzo na plus sedam i do kraja meča nisu dopustili „Letećim Leopardima“ da ugroze njihov trijumf.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Soni Vims sa 22, a pratio ga je Peng Žu sa 18 poena. Liaoning je predvodio Ajlun sa 20 poena, a odlični su bili Foks sa 18 i Žang Ženg Lin 17 poena.

Drugi meč finala na programu je za dva dana,a domaćin je Liaoning uz direktan prenos na kanalima Sport kluba.