Odličan debi Perkinsa, raspoloženi Partizan „razbio“ Trento

Košarka 13. jan. 202119:22 > 1:548 komentara
Josh Perkins
KK Partizan NIS

Košarkaši Partizana uspešno su otvorili Top 16 fazu Evrokupa, pošto su u hali „Ranko Žeravica“ rezultatom 71:43 ubedljvo bili bolji od italijanskog Trenta i stigli do prve pobede u Grupi F, u kojoj se još takmiče Metropolitan 92 i Lokomotiva Kubanj. Duel je obeležio i veoma dobar debi novog plejmejkera crno-belih Džoša Perkinsa, koji je ubacio 11 poena i imao 5 asistencija i 6 skokova.

Partizan je od samog početka krenuo sa dobrom energijom, tim je prvo „razdrmao“ Kodi Miler-Mekintajer, potom je dve trojke ubacio Markus Pejdž, a kada je ušao novi plejmejker Džoš Perkins Partizan je stigao i do dvocifrene prednosti, koju je održavao i uvećavao do kraja meča.

Na kraju susreta najefikasniji je bio centar Vilijam Mozli sa 12 poena (4/6 iz igre, 4/4 slobodna bacanja) i 7 skokova, a 11 je dodao novi bek crno-belih Džoš Perkins. On je za 18 minuta imao 11 poena (3/5 iz igre, 3/5 penali), 5 skokova, 6 asistencija i po 2 izgubljene i ukradene lopte. Bio je to prvi duel za Perkinsa u crno-belom dresu pošto je zbog bolova u vratu propustio duel sa čačanskim Borcem.

U dresu Partizana nije bilo Ognjena Jaramaza koji je u utakmici ABA lige protiv Borca povredio koleno.

Pejdž i Miler-Mekintajer dodali su po 9 poena za Partizan, a KMM je imao i 8 skokova i 4 asistencije. Nikola Janković imao je 8 poena i 6 skokova, a Rade Zagorac dodao je 5 poena.

U protivničkom timu, koji je katastrofalno šutirao iz igre (32% za dva, 16% za tri) bolji od ostalih bio je Džakori Vilijams sa 15 poena, dok je Geri Braun imao 7 poena.

Posle jednog kola u Grupi F Partizan i Metropolitan 92 Levaloa imaju po pobedu, a Lokomotiva i Trento su zabeležili poraze u uvodnoj rundi. Drugo kolo će doneti gostovanje Partizana u Francuskoj protiv Metropolitana 92 narednog utorka, dok će Lokomotiva gostovati Trentu.

Mečeve Evrokupa pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.

TOK MEČA mogli ste da pratite i na sajtu Sport kluba:

36’ – Dangubić sjajno prolazi na drugi obruč i donosi Partizanu 61:41, dok sa druge strane Trento nastavlja sa velikim problemima u napadu.

35’ – Vilijams i Braun pokušavaju da smanje razliku šutevima od kojih neke pogađaju, uspevaju da dođu do -16, ali ubrzo sledi nova mini-serija domaćih.

33’ – Mecanote i Braun su trojkama uspeli malo da ublaže prednost crno-belih, ali je sa druge strane slobodna bacanja iznudio Vil Mozli i vratio crno-belima +19.

29’ – Na samom isteku treće četvrtine Perkins je fauliran pri šutu za tri poena, a pogodio je dva od tri slobodna bacanja, pa je pred poslednjih 10 minuta na semaforu pisalo 54:30 za Partizan.

KK Partizan

28’ – Posle slobodnih bacanja koje je pogodio Vil Mozli crno-beli dolaze do 21 pena prednosti – 49:28.

27’ – Drugi put u samo dva minuta Vil Mozli atraktivno završava akciju eli-up zakucavanjem – prvi put je asistent bio Nemanja Dangubić, a drugi Džoš Perkins. Bila je to četvrta asistencija novog pojačanja crno-belih.

23’ – Nastavlja Partizan da pogađa i u trećoj četvrtini, a posle trojke Dangubića Partizan dolazi i do +16.

24’ – Džakori Vilijams smanjuje na 40-26 u jednom od retkih uspešnih napada gostiju iz Italije.

Na poluvremenu je najefikasniji u redovima domaćina Džoš Perkins sa 9 poena, Miler-Mekintajer je dodao 7, a Markus Pejdž 6. U redovima Trenta po četiri su ubacili Geri Braun i Džakori Vilijams.

Crno-beli su demonstrirali dobru igru u napadu, a razlog za optimizam navijača crno-belih predstavlja i sjajno izdanje debitanta – plejmejkera Džoša Perkinsa. Sa druge strane, Trento je katastrofalno šutirao – 26% za dva i 17% za tri poena.

20’ – Perkins je na sjajan način okončao svoje prvo poluvreme u crno-belom dresu – sa pet vezanih poena doneo je Partizanu maksimalnu prednost 35:20 pred odlazak na veliki odmor.

15’ – Trento uspeva da smanji rezultat posle pogotka Andree Mecanotea, ali je Partizan ubrzo vratio prednost na deset poena preko slobodnih bacanja Milera-Mekintajera – 30:20.

11’ – Perkins je pogodio i svoju prvu trojku na meču, a samo minut kasnije posle poena Nikole Jankovića u reketu crno-beli dolaze do najvećeg vođstva 29-18.

10’ – Posle četiri vezana poena Radeta Zagorca Partizan je na odmor posle prvih 10 minut otišao sa 24:16 prikazavši veoma dobru igru u napadu.

7’ – U igru je prvi put ušao i novi bek crno-belih Džoš Perkins, koji je odmah sjajno uposlio Vila Mozlija za jedan atrakrtivan eli-up.

5′ – Posle druge trojke koju je postigao bek crno-belih Markus Pejdž Partizan je došao do +10 – 15:5.

3′ – Više od dva minuta nije bilo pogodaka sa obe strane, a zatim iz tri prodora Miler-Mekintajer donosi domaćima vođstvo od 6:0.

Partizan je duel počeo u pertorci Kodi Miler-Mekintajer, Markus Pejdž, Nemanja Dangubić, Rašon Tomas i Vil Mozli.

Trento je krenuo u postavi Geri Braun, Toto Foraj, Džeremi Morgan, Džakori Vilijams i Luk Mej.