EP U20: Srbija protiv Slovenije u 1/8 finala

Reprezentacija 10. jul. 201719:21 > 23:31
KSS

Mlada ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je u 3. kolu D grupe Evropskog šampionata u Portugaliji od selekcije Turske 66:62 i posle dana pauze u osmini finala sastaće se sa Slovenijom.

U direktnom duelu za pozicije dva i tri pred doigravanje Turska je do ključne prednosti došla u drugoj i trećoj četvrtini koje su dobile sa 44:30.

Dve i po minute pre kreja utakmice izabranice selektora Bogdana Bulje dvocifreni minus svele su na svega 3 poena zaostatka (65:62), imale su i nekoliko napada da eventualno izjednače, ali u ključnim trenucima nisu imale ni sreće.

Poenom sa linije slobodnih bacanja Jaja je 24 sekunde pre kraja duela rešila sve dileme – 66:62.

U srpskom timu Nogić je bila najefikasnija sa 17 poena, uz 6 asszencija, 14 je dodala Bojović, a Zec tri manje. Kod Turkinja dominirala je Uzun sa 21 poenom, 4 skoka i 2 asistencija, a Gulču je zabeležila 14.

Selekcija Bosne i Hercegovine takmičenje je završila sa sva tri poraza. Mađarska je savladala BiH sa 97:82 i overila drugo mesto u grupi D pred nokaut fazu.