U20 EP: Slovenke u četvrtfinalu, BiH bez šanse

Reprezentacija 12. jul 201721:23 > 21:24
SK

Slovenačke košarkašice plasirale su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva za igračice do 20 godina u Portugalu pobedom nad selekcijom Turske rezultatom 80:75. Za razliku od njih, reprezentacija Bosne i Hercegovine je doživela ubedljiv poraz od Rusije sa 91:65.

Slovenke su agresivno ušle u meč i već u prvoj četvrtini su imale ubedljivu prednost. Na kraju prvih deset minuta igre bilo je 38:13, a od tada se igralo nešto izjednačenije. Međutim, Turkinje nikako nisu uspevale da vrate priključak, a u drugom poluvremenu su samo uspele da ublaže poraz i izbegnu potpuni debakl.

Selekciju Slovenije je do pobede predvodila Zala Friškovec sa 18 poena i sedam skokova, dok je Anamarija Prezelj dodala 15 poena.

Na drugoj strani, Selale Kepenc je upisala 13 poena.

Slovenke će se u borbi za polufinale sastati sa Letonijom, koja je pobedila Poljsku 66:39. Taj meč igra se u četvrtak od 15.15 po našem vremenu.

BiH je doživela debakl u osmini finala, pošto je već u prvoj četvrtini izgubila korak za Ruskinjama. U prvom poluvremenu je prednost selekcije Rusije iznosila oko deset poena, da bi se u nastavku ona znatno povećala.

Najbolja u trijumfu Rusije bila je Elizaveta Šabanova sa 21 poenom i 13 skokova, dok je Ana Arestenok imala 12 poena.

Kod BiH, Milina Mišeljić je utakmicu završila sa 17 poena i šest asistencija, a četiri poena manje imala je Melisa Brčaninović.

Ruskinje će u četvrtfinalu igrati sa pobednicama duela između Portugala i Belgije.