EP U18: Srbija trojkama do četvrfinala i Slovenije

Reprezentacija 9. avg 201719:25 > 22:08
KSS

Ženska juniorska reprezentacija Srbije (igračice do 18 godina) pobedom protiv Letonije 66:60 plasirala se u četvrtinale Evrpskog prvenstva u mađarskom Šopronu.

Rival u borbi za mesto u polufinalu biće Slovenija, koja je bila bolja od Italije 53:51.

Srbija se u nokaut fazu plasirala kao trećeplasirana iz grupe A sa pobedom i dva poraza, ali je u duelu osmine finala pokazala i karakter i kvalitet.

Ekipa trenera Miloša Pavlovića odlično je počela utakmicu, dominirala je u svim elementima igre i trojkom Dimitrijevićeve u 16. minutu na semaforu je pisalo 33:16.

Srbija je deset minuta kasnije i dalje imala značajnu prednost (45:32), ali je onda usledio pad u igru što su Letonke, drugoplasirani tim grupe B, iskoristile i približile se na 48:45.

Letonija je u poslednjoj četvrtini imala 3 poena prednosi, međutim, Srpkinje su trojkama Dimitrijevićeve i Naumčeve serijom 6:0 preokrenule rezultat (62:58) i napravile ključan korak ka četvrtfinalu.

Turudićeva je sa 21 poenom i 8 skokova bila najefikasnija u pobedničkoj ekipi, dok su po 11 upisale Zukanovićeva i Naumčeva. U letonskom timu Ozola je zabeležila 17, a Gulbe 13 poena.

Srbija je u ovoj uzrasnoj kazetogiji prvak Evrope bila 2005. (zajedno sa Crnom Gorom) i dve godine kasnije, srebna je bila 2006, a bronzana 2012. i 2013.

U četvrtfinalu se sastaju: Španija – Francuska, Serbija – Slovenija, Švedska – Češka i Mađarska – Belgija.