EP U16: Hrvatice bolje od Srpkinja

Reprezentacija 11. avg 201723:56 > 23:58
KSS

Ženska kadetska reprezentacija Srbije, igračice rođene 2001. godine i mlađe, poražena je od selekcije Hrvatske sa 59:57 u borbi za plasman od 9. do 12. mesta na Evropskom prvenstvu koje se održava u Buržu.

Izabranice selektora Zoran Tira propustile su lepu priliku da dođu do novog trijumfa na šampionatu jer su u nekoliko navrata imale 14 poena prednosti. Mladi tim Srbijeje odigrao fantastičnu drugu četvrtinu, ali je naglo popustio u drugom poluvremenu kad je dopustio rivalu da dođe do preokreta.

U poslednjem meču na Evropskom prvenstvu u Buržu, reprezentacija Srbije se u subotu od 16:15 časova u borbi za 11. mesto sastaje sa selekcijom Turske.

Rezultatska klackalica bila je na snazi do sedmog minuta kada je na semaforu pisalo 12:12. U samom finišu prve četvrtine Hrvatska je preko Viktorije Čurić uspela da se odlepi i povede sa 19:14. Tek tada je Srbija počela da igra kako zna, na krilima raspoložena Nađe Nedeljkov koja je postigla devet vezanih poena na startu druge četvrtine, ukupno 13 u tom periodu, usledio je ekspresan preokret. Srpske kadetkinje su domininirale u svim segmentima igre i do kraja prvog poluvremena stekle čak 14 poena prednsti 41:27.

Marija Ristić je pogodila za 43:29 na početku treće četvrtine, a onda je usledio period od čak šest minuta u kojem srpski tim nije pontirao. Rival je to kaznio serijom 10:0 i prišao na 43:39. Ipak, do isteka 30. minuta Srbije je preko Marte Mitrović i Tamare Čorto uspela da se još jednom ’odlepi’ 47:40. Poslednji put Srbija je bila u vođstvu na tri minuta pre kraja kad je Nađa Nedljkov sa linije slobodnih bacanja posvisila na 55:49. Hrvatski tim se nije predavao i uspeo je da napravi seriju 9:0 posle dugo vremena povede sa 58:55. U samom finišu pokušale su srpske kadetkinje da dođu bar do produžetka, ali nisu uspele u toj nameri. Rival je slavio sa 59:57.