SP: Srbija preko solidne Gruzije do novog trijumfa

Reprezentacija 27. nov 201719:57 > 22:13
fiba.basketball

Košarkaška selekcija Srbije savladala je u duelu drugog kola grupe G u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo selekciju Gruzije rezultatom 105:87.

Srbija je u prvom kolu pre tri dana savladala Austriju u dvorani „Aleksandar Nikolić“, a na istom mestu dočekala je Gruziju, koja je na startu izgubila od Nemačke u gostima.

Kao i pre tri dana, „Orlove“ sa tribina bodri najtrofejniji srpski teniser Novak Đoković.

Gosti su dobro otvorili meč i poveli sa 4:0. Prve poene za domaći tim postigao je Miroslav Raduljica.

Stefan Peno je trojkom doneo prvu prednost timu koji sa klupe predvodi Aleksandar Đorđević.

Gruzijci su vrlo raspucani na startu utakmice, uspeli su da postignu 17 poena a nije prošla ni polovina prve četvrtine. Veliki broj primljenih poena govori o slaboj igri u odbrani reprezentacije Srbije.

Srbija je zaigrala nešto agresivnije u odbrani, pa je prva četvrtina završena nerešenim rezultatom 21:21.

U drugoj četvrtini, Srbija je češće bila u prednosti, ali je gosti imaju raspoloženog Diksona, koji je  stigao do brojke od 23 poena u prvom poluvremenu.

Naturalizovani Amerikanac je najzaslužniji što Gruzija vodi nakon prvog dela igre sa 45:44.

U trećoj četvrtini, Srbija je u konstantnoj prednosti, Miroslav Raduljica je pogodio sa linije za slobodna bacanja za 63:59. Centar srpske reprezentacije izveo je čak 18 slobodnih bacanja, od toga pogodio 14.

Dikson je svoje prve poene u nastavku postigao tek na tri i po minuta pre kraja četvrtine. Pred poslednjih deset minuta, Srbija ima dvocifrenu prednost – 74:64.

Trojkom Simonovića Srbija je povela sa 14 poena razlike – 80:66.

U finišu nije bilo nezivesnosti, pa je aktuelni vicešampion sveta zabeležio ubedljivu pobedu 105:87.

Miroslav Raduljica je ubacio 28 poena, kapiten Mačvan 18, mladi Stefan Peno 17, a dvocifren je bio i Simonović sa 12.

Kod gostiju Majkl Dikson čak 36, Bokolišvili 14. Kvalifikacije se nastavljaju 22. februara kada „Orlove“ očekuje najteži ispit protiv Nemaca.

Nemci su u drugom duelu grupe bili ubedljivi protiv Austrije 90:49, pa kao i Srbija imaju maksimalan učinak 2:0.