U18: Pecarski i Paunović odveli Srbiju u polufinale

Reprezentacija 3. avg 201817:33 > 17:36
fiba.basketball

Juniorska reprezentacija Srbije pobedila je Nemačku posle dramatične završnice sa 92:86, pa će u polufinalu Evropskog šampionata igrati protiv Francuske. Nemačka će u razigravanju od 5. do 8. mesta odmeriti snage sa Crnom Gorom.

Ulogu junaka na putu ka polufinalu prigrabili su Zoran Paunović sa 25 poena, Filip Petrušev sa 23 poena i 10 skokova, Marko Pecarski sa 20 poena i 10 skokova i Arijan Lakić sa 10 poena. Kod Nemačke, najefikasniji su bili Holersbaher sa 21-im, Matišek sa 18 i Vrcić sa 16 poena.

Prvo poluvreme donelo je ravnopravnu borbu, igru po principu poen za poen, bez jakih odbrana, sa mnogo lakih poena. Na veliki odmor Srbija i Nemačka su otišle u egalu 46:46, a na osnovu viđenog, stekao se utisak da će plasman u polufinale izboriti selekcija koja u nastavku bude odigrala nešto agresivnije u odbrani.

Velike probleme izabranicima Aleksandra Bućana u prve dve deonice zadavali su Marko Holersbaher koji je ubacio 16 i Bruno Vrcić sa 14 poena. Srbiji su u igri sjajnim solo partiturama u napadu, održavali Zoran Paunović sa 18 i Marko Pecarski sa 11 poena. Ono što je nedostajalo Srbiji je odbrana, mnogo agresivnija odbrana.

Svi koji su mislili da će se u nastavku nešto promeniti, prevarili su se. Nastavljena je igra po principu trči i šutiraj, a odbrane nisu postojale. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, a bliža polufinalu uoči poslednjih deset minuta bila je selekcija Nemačke koja je vodila sa 70:66.

Sredinom poslednje četvrtine Srbije je kaznila promašaje Nemačke i posle četiri uzastopna poena Filipa Petruševa povela sa 78:77. U tom trenutku bilo je jasno da sledi neizvesna završnica. Više koncentracije i snage imala je reprezentacija Srbije koja je na nešto više od 60 sekundi pre kraja pobegla na 87:82, ali je tek uz dosta sreće privela meč kraju.

Naime, Nemačka je smanjila na 86:88, imala dva napada za izjednačenje, oba je prokockala, a tačku na utakmcu stavio Marko Pecarski koji je mirno realizovao dva penala. Nedugo zatim, konačan rezultat je sa linije penala postavio Filip Petrušev.