Katastrofalan šut izbacio Srbiju i pored 57 skokova

Reprezentacija 8. avg 201820:41 > 20:46
fiba.basketball

Ženska košarkaška reprezentacija do 18 godina nije uspela da se plasira u četvrtfinale Evropskog prvenstva koje se održava u italijanskim Udinama.

Selekcija Rusije je zahvaljujući odličnoj igri u poslednjoj četvrtini savladala Srbiju sa 63:54 i u borbi za mesto u polufinalu sastaće se sa boljim iz duela Letonija – Švedska.

Ekipa trenera Bogdana Bulja je na poluvremenu imala tri poena minusa, ali je u trećoj četvrtini preokrenula (45:40) i sve do polovine poslednje deonice bila je u vođstvu.

Međutim, završnica je u potpunosti pripala Ruskinjama. Srpski tim je u poslednjih 7 minuta postigao samo 5 poena i tako dozvolio protivniku da serijom 16:5 obezbedi plasman među osam najboljih u Evropi. Jedan od razloga poraza je i katastrofalan šut – 19/62 za dva, 1/9 za tri, 13/24 slobodna bacanja.

Neverovatan je podatak da je Srbija imala čak 57 skokova (28+29) u odnosnu na 40 protivničkog tima.

U pobedničkom timu po 11 poena postigle su Elena Mihailova, Veronika Pavljučenko i Darija Repnikova. Srbiju predvodile Nadežda Nedeljkov sa 16 poena i 7 skokova i Jelena Mitrović sa 15 poena i čak 17 uhvaćenih lopti.