EP U16: 'Orlići' peti u Evropi

Reprezentacija 18. avg 201820:28 > 20:31
fiba.basketball

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije, sastavljena od igrača rođenih 2002. godine i mlađih, zauzela je peto mesto na Evropskom prvenstvu koje se održava u Novom Sadu.

Izabranici selektora Vlade Vukoičića u poslednjem meču na šampionatu uverljivo su savladali selekciju Grčke sa 81:68.

Srpski mladi tim je sredinom prve četvrtine preuzeo kontrolu igre, stvorio dvocifrenu prednost, tako da se trijumf nijednog trenutka nije dovodio u pitanje.

Najbolji u trijumfu ‚Orlića‘ bio je Filip Škobalj sa 18 poena i sedam skokova, dok su po 11 dodali Stefan Agoč i Lazar Stefanović.

Na drugoj strani, Anagnostis Papasavoglu je upisao 14 poena, dok je Andreas Kalogiros dodao poen manje, uz osam skokova.

Nije srpske kadete zbunilo startno vođstvo selekcije Grčke od 8:5. Preko raspoloženog Filipa Škobalja uzvratili su serijom 9:0 i preokrenuli rezultat – 14:8. Do kraja prve četvrtine Srbija je odlično šutirala za tri poena i stekla dvocifrenu prednost – 24:12. Grcima je pripao nastavak susreta jer su došli do željenog ritma i smanjili u 14. minutu na 26:22. Brzo su izabranici selektora Vukoičića pojačali intezitet igre u odbrani, razigrao se Stefan Agoč, Lazar Stefanović je u samom finišu ubacio pet vezanih poena, što je našem timu ponovo donelo sigurno vođstvo – 44:32 na kraju prvog poluvremena.

U istom ritmu nastavili su srpski kadeti i u nastavku utakmice. Služio je ih je šut, odbrana je bila na zadovoljavajućem nivou, tako da je posle treće četvrtine prednost uvećana na 62:45, a utakmica praktično bila prelomljena. Zato je bilo očekivano da padne ritam u poslednjih deset minuta, što se i desilo. Grci su na sve načine pokušavali da ublaže poraz što im je samo delimično pošlo za rukom – 81:68.